Bitcoin yatırımını nasıl öğrenebilirim?

458028

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Rusya
Öncelikle hepinize selamlar, biliyorsunuz günümüzde hemen hemen herkes Bitcoin piyasasını konuşuyor. Bu konuda bir şeyler yapmak istiyorum ama nasıl yapacağım konusunda en ufak fikrim yok. İnternette araştırma yaptığımda düzgün sonuçlar bulamıyorum. Amacım yatırım yaparken neye dikkat etmem gerektiğini, nasıl araştırma yapacağımı anlamak. Bitcoin işinde uğraşan, bilgisi olan arkadaşlar nasıl öğrendiler bu işi diye sormak istedim. Herhangi bir kaynak üzerinden mi? YouTube üzerinde anlatan bir kişi aracılığıyla mı? Cevaplayabilirseniz sevinirim teşekkürler.

Bu sektöre böyle bir zamanda girmeni önermemekle birlikte,sana temel olarak açıklayayım. Eski zamanların dolar al satı gibi düşün,sadece daha hızlısı. Sen bir borsadan (binance,btctürk vs.) istediğin bir coini al/sat yaparak kar etmeye çalışıyorsun. Fakat bunu yaparken dikkat etmen gereken temel kurallar var. Mesela coinlerin direnç noktaları,peek noktaları,dip noktaları olsun; Coinin projesi,basındaki yeri,sosyal medyadaki bilinirliği gibi çok fazla sayıda faktörü göz önünde alıp yatırım yapman lazım. Kısacası 1/2 ayda öğrenilecek bir şey değil. Yukarıda belirtildiği gibi 15dakikada öğrenilecek bir şey hiç değil. Aşağıdaki video temel olarak bilmen gereken herşeyi sana anlatıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Fakat belirttiğim gibi,bu kadar dengesiz bir dönemde bu borsaya girmeni asla tavsiye etmiyorum. Başlayacaksan 100,200 lira gibi küçük paralar ile al/sat mantığını ve temel mantığı kavra. Sonradan kendini hazır hissettiğin zaman büyük paralar ile devam et.

Öncelikle hepinize selamlar, biliyorsunuz günümüzde hemen hemen herkes Bitcoin piyasasını konuşuyor. Bu konuda bir şeyler yapmak istiyorum ama nasıl yapacağım konusunda en ufak fikrim yok. İnternette araştırma yaptığımda düzgün sonuçlar bulamıyorum. Amacım yatırım yaparken neye dikkat etmem gerektiğini, nasıl araştırma yapacağımı anlamak. Bitcoin işinde uğraşan, bilgisi olan arkadaşlar nasıl öğrendiler bu işi diye sormak istedim. Herhangi bir kaynak üzerinden mi? YouTube üzerinde anlatan bir kişi aracılığıyla mı? Cevaplayabilirseniz sevinirim teşekkürler.

Öncelikle 1 günde öğrenilecek işler değil bunlar. O yüzden önce başlangıç için bir miktar para ayarlaman gerekiyor. Yüksek miktarlarla girmeni önermem çünkü ilk aylarda tecrübe edinmeye yönelik trade yapman gerekecek, tabii eğer hodler değilsen. (Hodler= uzun vade bekleyen yatırımcı)
Bana göre bu işin sırrı sadece tecrübe kazanıp panik duygusunu yenebilmek. Onun haricinde grafik bilgisi zaten zamanla oturur. Onun haricinde Crypto Kemal'i öneririm.

Bilgiye falan gerek yok bence. Çünkü normal borsa gibi değil. Ne zaman artıp ne zaman azalacağı hakkında kesin bir bilgi olmuyor. Ama ne yaparsan yap zararda olduğun coinden çıkma. Elbet yükseliyor. Tabii yatırdığın coinede bağlı.

Bence coin piyasasına büyük paralarla girmeyi kimseye önermem.

Büyük para babaları çok kolayca dalgalandırıyor kuru. Koskoca BTC bile çöktü. Elbette toparlayacak ama işte büyük balıklar alım fırsatı yarattı. Küçük balıkların sattıkları BTC'leri topladılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı