Bitdefender Virüs Tanımı

TnhnLpp

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma bir dosya yüklemem gerekti ama virüsÜ bilmiyordum her neyse dosyayı virus taramasından geçirdim sorunsuz dedi ama açtığımda kalkan alarm verdi ve uygulama kapandı sonra bazı dosyaları karantinaya aldı ben de kalıcı olarak sildim. Sonra bir iki kere sistem taraması yaptım virüs bulamadı. Malware bytes ile de taradım virüs bulamadı. Bilgisayarım temiz midir Biraz takıntım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalkana yakalandıysa içeri sızmamıştır. Bilgisayarınız temiz. Dosyanız büyük ihtimalle şifre sıkıştırmalı güvenlik ile donatılmıştır bu yüzden tarama ile virüs olduğunu farkedemezsiniz.

Bu yüzden AV kullanın diyoruz. Zaten UPX bağlantı kurulduğu için zararlıları sadece taramak yeterli değil. Açıldığında yeni kodlarla paketler meydana gelip zararlıyı oluşturabiliyor. Bu yüzden dışa açılan kaynaklar ortaya çıkıyor. Çalıştırdığınızda AV aktif ise loglarda bir sorun gözükmüyorsa zararlı bulaşmadan önlenmiştir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı