Biten ilk ilişkim

checo

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bilmiyorum kaç kişi görecek bu konuyu. Kendimi çok kötü hissettiğim için ailem ve arkadaşlarım dışında tanımadığım başka insanların yorumları da iyi gelebilir diye düşündüm.

Tam bugün 14 Ocak, 20. ayımız olacaktı.

Ben lise hayatım boyunca pek kızlarla ilgilenen biri değildim aslında umursamıyordum açıkçası. 12. sınıfta sıra arkadaşım ile konuşa konuşa birbirimize ısındık ve yaklaşık 2 ay sonra sevgili olduk. Kendisi benim ilk sevgilim oldu ve ne yapacağımı pek bilmiyordum, üniversite hazırlık son aylarıydı ve hiç beklemediğim bir anda oldu her şey. Onun hayali üniversiteye İzmir'e gitmekti fakat bende İstanbul'da ailemle kalmak istiyordum ve sonuç olarak ikimizde İstanbul'da ayrı okullar kazandık. Okullarımız çok uzak olmasından ötürü ikimizde üzgün geçirdik bir kaç ayımızı. O hazırlık okudu fakat ben hazırlık sınavında başarılı oldum ve direkt olarak 1. sınıfa başladım. Benim okulum özeldi ve tam burslu değildim fakat iyi bir mühendislik bölümü okuyordum ama bölümümü ve okulumu çok sevmiyordum, kız arkadaşımda teknik bir okulda mühendislik okuyordu ve okuduğu okulu gerçekten kıskanıyordum, oraya gitmek istiyordum ama kendi sıralamama uygun istediğim bir bölüme giremiyordum. 1. sınıf bitti ve ben hemen yatay geçiş yapmak için araştırmalara başladım. Allem ettim kallem ettim, kız arkadaşımın okuluna geçmeyi başardım ve o kadar mutlu olduk ki gerçekten onca zamandan sonra hayalimiz gerçek oldu. Geçtiğim yeni mühendislik bölümüne 0'dan başlamak istedim yani 1. sınıftan çünkü kız arkadaşımla beraber olalım istedim, beraber derslerimize çalışalım başarılı olalım istedim lisenin aksine. Aynı okulda olmamızla aramızdaki sorunlar artmaya başladı, en büyük sebebi ise okul dışı zamanlarda onunla görüşmek istemiyor oluşum, hafta sonları dinlenmek istiyor oluşummuş. Bende şöyle düşünüyordum, madem aynı okuldayız, her gün zaten beraberiz, okuldan sonra da zaman geçiriyoruz, hafta sonları kendimize zaman ayıralım diyordum aslında. Bu olaylar büyüdükçe büyüdü ve en sonunda ona eskisi kadar değer vermediğimi iddia etmeye başladı fakat böyle bir şey asla doğru değildi. En sonunda geçen haftalarda biraz benden zaman istedi bende elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım 1 hafta boyunca. Kendisi dün söylediğine göre, onun çok kalbini kırmışım çok üzmüşüm ve "artık sevgili olmadığımıza göre birazda ilişkiden sıkıldım" ve sevgili istemiyorum sadece yalnız kalmak istiyorum dedi. Ben de çök üzüldüm ve bir şok oldu benim için çünkü aramızda daha önce tartışsak bile ayrılma söz konusu olmazdı hiç bir zaman. Uzun konuştuk karşılıklı olarak ikimizde çok ağladık, en sonunda bana sıkıca sarıldı ve her şey için teşekkür etti ve ayrıldık. Hala bu durum bana gerçek gibi gelmiyor, tam da final haftasına denk geldi ve canım hiçbir şey yapmak istemiyor, kendimi aşırı çıkmazda ve çaresiz hissediyorum. Hala içimde bir umut var belki geri döner diye ama geri dönse bile ne yapacağımı bilmiyorum. Belki de ilk defa böyle bir şey yaşadığım için belki de çok duygusal olduğum için böyle oldum. Nasıl bu olayların üstesinden geleceğimi bilmiyorum, aklımdan son 1 haftadır yaşananlar asla kafamdan çıkmıyor ve bunların üstesinden gelmek istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım kendisine başka birisini bulmuş çünkü akıl işi değil değer veriyorsun, seviyorsun daha ne senin gibi çok az erkek kaldı. Bahane bulmuş kendine olayı akışına bırak peşinden koşma dönerse de bil ki derdi vardır seninle. Kız mı yok sana boş ver. Sana önerim bir daha ilişkin olursa kendini kaptırma üzülürsün. Unutmak istiyorsan yeni insanlara tanış, yeni hobiler edin oyun, müzik veya başka bir şey kısa sürede unutursun bunları yaparsan üzme kendini.

Dünyanın sonu değil. Kesinlikle derslerinin önüne geçmesine izin verme. En azından iyi ayrılmışsın, kavga dövüş olmamış. Belki de ilk sevgilin olması ve de yaşından ötürü ciddi bir ilişki gibi görünmesi bu kadar üzdü seni. Geri dönmemesi senin için her türlü daha iyi olur. Bu olaylardan sonra eskisi gibi olması imkansız.

Bence sıkılmış ve dediklerini de bahane edip ayrılmak istemiş. Eğer birbirinize çok bağlandıysanız bir gün tekrar birlikte olursunuz ya. Unutmaya çalışın, diyecek pek bir şey bulamadım açıkçası, üzgünüm.

Açıkçası geri dönmemesi senin açından daha iyi olur, böyle çok bağlandığın birisi gidince hayattan kopuyorsun. Onu unuttuğunda ve gelip hayatına tekrar girdiğinde rezil ediyor her şeyi.

Hocam unut deyince olmuyor biliyorum ama sanırım kız başka birisini bulmuş. En iyi çözüm unutmak olacaktır. Onu hatırlatan her şeyi silmeniz lazım. Şarkılar, resimler, hatta klavyenizdeki tamamlanan otomatik kelimeler bile. Her şeyi silin onu hatırlatan.

Sizi sevmiyorsa ona en ufak bir çıkış yolu gösterdiğinizde direkt kaçacaktır. Sanırım tam dediğim gibi yapmış. Ama sıkmayın canınızı. Ben daha tanışamadım bile. Belki o size geri bile döner yaptığı hatayı anlarsa...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı