Black Desert Online Oynanır mı?

Wittmann

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar almayı düşünüyorum çünkü MMORPG tipi oyunları seviyorum. Oynayan kişiler yorumlarda nasıl bir oyun olduğunu artılarını ve eksilerini anlatabilir mi ?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Türkiye'ye ilk geldiği zamanlarda, Steam'da yokken alıp oynamıştım.
Bana oldukça sıkıcı ve karışık geldi. Oynayan 2 arkadaşımda bir hafta içerisinde bıraktı zaten oyunu. Dünyada bulunan canavarlarda ya çok güçsüz, yada oyun çok kolay. Bilmediğim bir nedenden ötürü (sanırım pahalı sürümü aldığım için), hatırlamadığım zaman aralıklarında (sanırım günde bir defaydı, en fazla haftada bir) yüklü miktarda (200.000) para geliyordu hesabıma (hala geliyordur belki, bilmiyorum). Bende bu sayede 20-23 levelken bile 30-35 level canavarları çok rahat öldürdüğümü hatırlıyorum.
Dediğim zamanlarda 50 TL' gibi fiyata aldığım hesabımı istersen sana 20 TL'ye satabilirim.

Şahsen ben sitesinden aldım 52. Levele kadar iyiydi. Daha sonra MMORPG oyunlarını sevmediğimi fark ettim. Steam'e daha ucuz çıkmasıda cabası oldu benim için ama neyse. Artıları:

Çok sevecen yardımsever Türk klanları var ve her konuda yardım ediyorlar. Bir keresinde Klan Başkanı beni kastırmak için haritanın bir köşesinden benim için gelmişti ve buda çok hoşuma gitmişti.

Onun dışında arkadaşlarınla oynarsan zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsun.

Knight, Metin2 oyunlarına bin basar eğer bu tarz oyunlardan istiyorsan harika bir seçenek.

İstediğin tipleme ve sınıfı yaratabiliyorsun ayrıca çok seksi kostümlerde mevcut özellikle sahireler. 😂

Çok hareketli bir combat sistemi var ilk başlarda fark edemiyorsun ama daha sonrasında skiller birbirine karışıyor ortalık ve adeta cıvıl cıvıl oluyor.
Eksileri ise:

Tam bir amele oyunu kısaca. :D

Tavsiye ederim. 👍

Knight online'dan sonra (belki metin 2 de sayılabilir bazılarınca) dediğiniz tarzda oyunların tuttuğunu görmedim ne yalan söyleyeyim. İnsanların hevesleri mi kırıldı ne oldu knight online o kadar kötüleştikten sonra daha da bu tür oyunlara başlayan, sürdüren kişi görmedim. (Wow hariç)

Ancak görüntüleri vs güzel duruyor oynanabilir. Steamda gördüğüm 3.500 online oyuncusu var şu saatte. Genel olarakta muhtemelen toplamda 15-20 k dır diye tahmin ediyorum.

Çok uzun süreceğini zannetmiyorum oyuncusunun kalmamasının. 10 lira baktım da şuan Steam'da, o paraya bile alasım yok ne yalan söyleyeyim :D

260 saat oynama sürem var. Bu tür oyunları seviyorsan almanı tavsiye ederim. Oyunda vakit geçirmek için çok yöntem var. Ben en ucuz paketini aldım alırsan bir pahalısını al bence. Pet ilk başlarda çok önemli değil ama ilerde önemini anlıyorsun. Değerli paket var ve bence oyun içi para verilecek en önemli şey. Para veriyim güçleniyim diye durum yok sadece değerli paketin olmaz ise ağırlık,slot ve pazar yeri %30 vergi kesiyor. İlk başta sıkıntı değil ama ilerde itemler pahalı olunca sıkıntı oluyor. Oyunu oynayarak değerli paket alabilirsin. Slot kesmek sıkıcı geliyor balık tutuyorum o sıkıcı geliyor ticaret yapıyorum daha bir çok yöntem var ama daha oyunda tecrübeliyim demek için çok az süre oynadım. Haritanın büyük bir bölümünü keşfetmedim daha.(Günlük vefa diye bir para veriyor bununla alınıyor.)

Ben Türkiye'ye ilk geldiği zamanlarda, Steam'da yokken alıp oynamıştım.
Bana oldukça sıkıcı ve karışık geldi. Oynayan 2 arkadaşımda bir hafta içerisinde bıraktı zaten oyunu. Dünyada bulunan canavarlarda ya çok güçsüz, yada oyun çok kolay. Bilmediğim bir nedenden ötürü (sanırım pahalı sürümü aldığım için), hatırlamadığım zaman aralıklarında (sanırım günde bir defaydı, en fazla haftada bir) yüklü miktarda (200.000) para geliyordu hesabıma (hala geliyordur belki, bilmiyorum). Bende bu sayede 20-23 levelken bile 30-35 level canavarları çok rahat öldürdüğümü hatırlıyorum.
Dediğim zamanlarda 50 TL' gibi fiyata aldığım hesabımı istersen sana 20 TL'ye satabilirim.
Oyunun başı kolay ama belli süre sonra çok zorlanıyor. Kaç seviye oldunuz bilmiyorum ama 57. Seviye sonrası zorlu geldi. Gelen para aile şöhreti. Güçlendikçe artıyor ben 400 bin alıyordum.

Oynayacaksan Avrupa sunucusunun paketini satın almanı öneririm.
Türkiye sunucusunu yöneten eski adıyla TOYO Games politikaları yüzünden sürekli oynayan oyuncular bezmiş durumdalar.

Oyuncu ve maddi gelir yetersizliğinden sırf Steam 9 ₺ civarından indirimle çıkmış bir oyundur. Ayriyeten Aylık ödeme sistemi bulunmayan her MMORPG oyununda olduğu gibi içinde P2W'in ögeler bulunmaktadır.

TOYO Games Türkiye pazarında Yulgang 2 ve Legend of Fighters adlı oyunları çıkarıp 5-6 içinde batırmışlardı. Kısacası bu firmanın yayınladığı oyunların sunucuları o derece kötü oluyor.

Oyun temelde çok güzel grafikleri olsun açık dünyası olsun ama arkadaşın dediği gibi sunucular kötü.
Dün mesela grind(mob kesip para ve exp kasmak) için gittiğim yerde 6 kişi aynı anda kasılmaya çalışıyorduk. Oyunun tek sıkıntısı bu bana göre. Bu arada oyunu öğrenince anlarsın oyuna saatlerini ayırman gerekecek. Başında oturmasan, afk kalsan bile günlerce açık kalacak. Oyuna başlarken oyunun pet veren paketini al çünkü pet olmadan oynamak çok sıkıntılı ve Steam'den alma normal sitesinden al.

İçine gelirsem;
Oyundaki PVP savaşları çok zevkli. Oyunda bağlantı noktaları denen yerlerde guild savaşları oluyor. Savaşlar metin2deki gibi olmuyo çünkü karakterin ne kadar sağlam olsa da yetenek fark ettiriyor bu oyunda. Yani öyle para basıyım geliyim herkesi keseyim olayı yok. PvP'nin yanı sıra oyunun PvE'side ayrıca zevkli hatta sadece PvE'si için oynayanlar var. Oyunda çok gelişmiş bir meslek,çalışma sistemi var. Kendi ticaretini kendin yapıyorsun istediğin alana yönelebilirsin.

Özetleyecek olursam grafikler mmorpgler arasında en iyisi oynanış olarak yetenek istemesi cabası. Zamanın varsa oyunu sana öneririm. Öğrenmesi başta zor olacak karışık gelcek ama sabret zamanla öğrenince keyfine varıcaksın.

İyi oyunlar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı