Black Friday hazır sistemlere indirim olur mu?

Muhammed irfan

Picopat
Daha fazla  
İncehesap ve bazı siteler hazır sistemlere indirim getirir mi? Bilgisayar birleştirme hakkında bir şey bilmediğim için hazır sistem istiyorum.

Merhaba. Konu eski olsa da güncel bir konuya değindiğinden konu tekrar uyandırılabilir. Benim gibi birçok arkadaş hazır sistemlere yönelmiş durumda. Tam şu dönemlerde hazır sistem almak isteyenlerin aklındaki sorulardan biri de kasım indirimlerini mi beklemeli yoksa olabildiğince acele mi etmeli? Konu hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum.

Ben açıkçası güzel indirimler geleceğini düşünüyorum ama beklentim yüksek değil. Pandemi nedeniyle bu seneki efsane cuma indirimleri muhtemelen çok tatmin etmeyecektir fakat yine de bekleyeceğim. Özellikle 29 Ekim Inventus indirimlerini görmem bu kararımın pekişmesini sağladı.

Öte yandan hazır sistemler dışında toplama yöntemiyle bilgisayar satın almak isteyince de ekran kartı fiyatları çok uçuk geliyor. Piyasadaki en ucuz 3060 Ti ekran kartı 10-11 bin lira bandında ki 15 bin liraya aynı kartlı hazır sistem satın alınabiliyor. Ayrıca kasım başı itibarıyla FED açıklamalarının ardından doların 10 lira seviyesine çıkacağı hatta bu seviyeyi aşacağı öngörülüyor. Bu bağlamda en iyi seçenek indirimleri bekleyip hazır sistemlere yönelmek gibi duruyor. Umarım büyük bir fiyaskoyla karşı karşıya kalmayız.

Ben açıkçası güzel indirimler geleceğini düşünüyorum ama beklentim yüksek değil. Pandemi nedeniyle bu seneki efsane cuma indirimleri muhtemelen çok tatmin etmeyecektir fakat yine de bekleyeceğim. Özellikle 29 Ekim ınventus indirimlerini görmem bu kararımın pekişmesini sağladı.

Öte yandan hazır sistemler dışında toplama yöntemiyle bilgisayar satın almak isteyince de ekran kartı fiyatları çok uçuk geliyor. Piyasadaki en ucuz 3060 Ti ekran kartı 10-11 bin lira bandında ki 15 bin liraya aynı kartlı hazır sistem satın alınabiliyor. Ayrıca kasım başı itibarıyla fed açıklamalarının ardından doların 10 lira seviyesine çıkacağı hatta bu seviyeyi aşacağı öngörülüyor. Bu bağlamda en iyi seçenek indirimleri bekleyip hazır sistemlere yönelmek gibi duruyor. Umarım büyük bir fiyaskoyla karşı karşıya kalmayız.

Zaten sistemi ayrı ayrı toplamanın mümkün olmadığını çoktan anladım. Benim konumu görmüşsünüzdür. Hazır sistemler üzerine bayağı bir araştırma halindeyim. Rus ruleti oynuyoruz şu anda. Ya dolar bu seviyelerde kalacak ve hazır sistemlere de indirim gelecek, ya da dolar artacak indirim olsa bile zararda olacağız ya da hem dolar artacak hem de hazır sistemlere indirim gelmeyecek hepten bize saplanacak. Ne yapsak bilmiyorum...

Yeni konular

Geri
Yukarı