Black Mirror

5 Dediğimi şimdi farkettim [emoji16]

White bear, Nosedive, Black museum, 15 m.m bölümleri de benim favorilerim bu arada.

Nosedive bölümünü ben efsane beğendim. Fikir ve hikayenin kuruluş aşamasından bahsediyorum. Bölümün tek sıkıntısı -Charlie Booker bazen bunu yapıyor- farklı başlayıp, sana milyonlarca yol açtıktan sonra en klişe yola sapması bence. Ya kardeşim ne güzel kurmuşsun dünyanı hiçbir sıkıntı yok ama neden seyircinin gözüne bastıra bastıra bir sahne sonrasında ne olacağını belli ediyorsun? Mesela Arkangel bölümü de öyle. Adam çok güzel dünya kurduktan sonra en basitinden ilerlemeyi tercih ediyor. Seyirciyi en başta yükseltiyorsun fakat devamında bekleneni veremiyorsun. O nedenle sevmedim de değil sevdim de. Sadece yazık ediyor gül gibi fikirlere bana kalırsa :D Sonuçta kendi senaryosu canım bunlar sadece benim görüşüm.

Nosedive bölümünü ben efsane beğendim. Fikir ve hikayenin kuruluş aşamasından bahsediyorum. Bölümün tek sıkıntısı -Charlie Booker bazen bunu yapıyor- farklı başlayıp, sana milyonlarca yol açtıktan sonra en klişe yola sapması bence. Ya kardeşim ne güzel kurmuşsun dünyanı hiçbir sıkıntı yok ama neden seyircinin gözüne bastıra bastıra bir sahne sonrasında ne olacağını belli ediyorsun? Mesela Arkangel bölümü de öyle. Adam çok güzel dünya kurduktan sonra en basitinden ilerlemeyi tercih ediyor. Seyirciyi en başta yükseltiyorsun fakat devamında bekleneni veremiyorsun. O nedenle sevmedim de değil sevdim de. Sadece yazık ediyor gül gibi fikirlere bana kalırsa :D Sonuçta kendi senaryosu canım bunlar sadece benim görüşüm.

Nosedive bölümünü, bölümün isminden baştan sona tahmin ettim. Hep de tahmin ettiğim gibi çıktı. Hele ki kardeşinin o konuşması esnasında ileride ne olacağını anlamayan diziyi izlemeyi bırakabilir fazla zorlamasın.
Aynı şey Hang the DJ bölümünde de oldu. Bölümün sonunda şaşırtabileceği yerde ortasında ne var ne yok döktürmüş. Belki ters psikoloji yapmaya çalıştı bilmem ama bende işe yaramamış gibi gözüküyor.

Hang The DJ için Barış Özcan şu videoyu yapmıştı, izlemediysen tavsiye ederim :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hang The DJ için Barış Özcan şu videoyu yapmıştı, izlemediysen tavsiye ederim :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İzlemiştim sağol yine de.

Abi Çin şaka maka derken diziyi resmen uygulamaya başlamış.
Aynen baksana:) Gerçi ülkemizde normalde dışarı adım atmayıp sırf sokakta Pokemon yakalamak için dolaşan insanlarla doluydu bir ara:)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı