BlackBerry "Ağ Mep" kodu nasıl bulunur?

mr_hidir

Hectopat
Merhabalar, babamın arkadaşı benim BlackBerry hayranı olduğumu öğrenince BlackBerry curve 9300 hediye etti. Senelerdir hep BlackBerry telefonum olsun istedim ama şimdiye kısmetmiş, dokunmatik telefonumun başına hoş olmayan şeyler gelince idare etsin diye bu telefona geçtim. Ama ağ mep kodu diye bir kod istiyor ve eski sahibi 10 denemeyi de kullanmış, şu anda kalan 0 yazıyor yazı yazabiliyorum ama kodu bilmediğim için açamıyorum forumlarda yazılıma bir şeyler yapanlar olmuş da paylaşılan linkler vs hep kırılmış bunun çözümünü bilen var mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açtırma işlemi için IMEI kodunuzu belirtip açtırıyorsunuz. Operatörünüze danışın.

Telefonun hangi sağlayıcıdan alındığı belli değil ama o da önemli mi?
Önemli olabilir. İlk olarak hangi operatörü kullanıyorsanız ona danışırsınız, üç operatörü de denersiniz.

Önemli olabilir. İlk olarak hangi operatörü kullanıyorsanız ona danışırsınız, üç operatörü de denersiniz.

Kullandığım operatörü aradığımda ağ mep kodu tarzında bir ibare göremiyorum tarzında konuştu... Pes ettim göz bebeğim Nokia 1661-2 ile yoluma devam edeceğim sanırım :D

@mr_hidir Bence gezmeye çıktığınızda, üç operatör şubesine de uğrayıp bilgi almaya çalışın.

Ağ mep kodu demek telefonda sim kilidi var demektir. Önceden telefonun alındığı operatörü arayıp imei numarasını söyleyince size ücretsiz olarak şifreyi veriyorlardı ancak günümüzde Blackberry kullanan kalmadığı için muhtemelen sistemi çoktan kapatmışlardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı