Bladabindi!ml nasıl temizlenir?

polo97

Centipat
Daha fazla  
Agalar bende de virüs geldi. Malware ile taradım sildim ama malware siteye girmeyi falan da engelliyor sürekli.
Malware'i silince Defender yine virüs hatası veriyor. Var mı bir çözüm?

Son düzenleyen: Moderatör:

Uygulayın.

Bende de virüs geldi. Malware ile taradım sildim ama malware siteye girmeyi falan da engelliyor sürekli.

İndirdiğin dosyayı silersen oluyor ilkde hata vermişti bende kapat aç yapıp sildim eğer daha tehlikeliyse orasını bilemem Defender silebiliyor artık en azından bende sildi.

Windows Defender her şeye Bladabindi dediği için başlık çok fikir vermiyor. İyi bir AV kur tarat, olmazsa konuya yaz birkaç rapor alıp bakarız.
Malwarebytes ile taramış sanırım. Sonra Defender ile. Hm yok.

Agalar bende de virüs geldi. Malware ile taradım sildim ama malware siteye girmeyi falan da engelliyor sürekli.
Güvenli modu dene.

Konuyu tekrardan aktif hale getiriyorum ama bu virüsün birkaç çeşidi de var mesela virüsün olduğu klasörü kilitleyip “bu klasöre erişim için desktop (kendi laptop isminiz) size izin vermelidir” şeklinde uyarı veriyor ve silemiyorsunuz. Eğer böyle bir şey yaşayan varsa yazayım Revo unistaller diye bir program var onun sayesinde bu tür klasörlere girebiliyorsunuz. Klasöre girdikten sonra dosyayı silin. Bilgisayarınızda varsa antivirüsle bana kalırsa Kaspersky Free en iyisi, onunla dosyanın bulunduğu disk ve tam tarama yapın. Muhtemelen bulmayacaktır. Bulma konusunda Windows Defender biraz iyi işler gösteriyor. Ondan dolayı ondan da disk taraması ve tam tarama yapın. Zaten ilk başta Windows Defender bulduysa Revo unistaller işleminde direkt siliniyor. Bu adımların hepsini yaptıysanız görev yöneticisinde sıra dışı bir işlem var mı diye bakın. Genellikle Windows uzak bağlantı diye bir program yükler bilgisayarınıza izniniz olmadan.(virüsün bulaşma tarihi ile varsa uzak bağlantı programının indirilme tarihini kontrol edin) eğer virüsle aynı tarihte indirilmiş ise onu da kaldırın. En son adım her şey tamam olduktan sonra içimiz rahat olsun diye Windows'un çevrimdışı taraması yapın. Evet, bu kadar basit ama formata gerek yok çoğu virüste ve çoğu kişi bu tür virüsleri soran kişilere hemen format gerekir diye cevap veriyor. Bu tarz anlatım yapılabilse her soruya forumda insanlar aynı konuları 10 kere açmaz.

Geri
Yukarı