Blazing Sails'i siyah ekranda kalıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Remastered32

Femtopat
Daha fazla  
RAM
3,00 GB
Ekran kartı
GeForce GT 630 (VRAM:2007)
Anakart
nasıl bakıldığını bilmiyorum
İşlemci
Intel(R) Core(TM) 2 Duo CPU E6750 @2.66GHz 2.66Hz
Steam'den aldim.

RAM yetersiz kalıyor olabilir. Aynı oyunu GTX 1650S'li sistemde çalıştırıyorum 70-75 FPS civarında geziniyor. Oyunda ciddi optimizasyon sıkıntısı var. Dolayısıyla sistem yetersiz kalıyor olabilir.

Sistem gereksinimlerine baktım 4 GB RAM diyor onu ekran kartından karşılıyor ama neredeyse aynı sisteme sahip bir arkadaşım oyunu sorunuz bir şekilde açabiliyor. Görev yöneticise baktığımde yanıt vermiyor gösteriyor. Bir de ek olarak i3 işlemciye GTX 1650 Super ekran kartı darboğaz ediyor olabilir işlemci yetersiz kalıyor olabilir.

Son düzenleme:
Sistem gereksinimlerine baktım 4 GB RAM diyor onu ekran kartından karşılıyor ama neredeyse aynı sisteme sahip bir arkadaşım oyunu sorunuz bir şekilde açabiliyor. Görev yöneticise baktığımde yanıt vermiyor gösteriyor. Bir de ek olarak i3 işlemciye GTX 1650 Super ekran kartı darboğaz ediyor olabilir işlemci yetersiz kalıyor olabilir.
i3 işlemci dediğin i3-10100F yani 10. nesil. Yani i7-7700 ile denk bir işlemci. Ne darboğazından bahsediyorsun? i3-10100F kötü bir işlemci mi diyorsun yani? i3 diye atlama her gördüğün i3'e. GTA 5 Ultra'da 130 FPS alıyorum. i3 dediğin işlemci RTX 2060'ı bile besliyor. İşlemci gücü tamamen kaçıncı nesil olduğuna bağlı, i kaç olduğuna değil. Oyunda net bir şekilde optimizasyon sorunu var arkadaşlarımla oynadık hepsi sorun yaşadı.

Son düzenleme:
Tamam nesili bilmiyordum ama konu dağılmasın bildiğin başka yöntem var mı?
Windows 10 zaten 2 GB civarı RAM kullanıyor. senin bu oyunu açabilmen için oyunun en fazla 2 GB ram kullanması lazım. İşin özü sistem bileşenlerin yetersiz.
Bir diğer ihtimal ise oyunun DX 11+ kullanması. Ekran kartın bu DirectX sürümünü desteklemiyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı