Blender mı Katı Meyve Sıkacağı mı?

Völf

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Makina Mühendisi
Merhabalar,

Başlıkta da belirtmiş olduğum gibi kafamı kurcalayan bir soru ile karşınızdayım. Aslında isteğim katı meyve sıkacağı fakat iyi bir blender al diyerek kafama girdiler.

Öncelikle, istediğim şey meyve yemeyi sevmeyen ve meyve suyu içmeyi çok seven biri olarak meyve suyu içmek, türlü türlü milkshakeler, atomlar ve sporcu içecekleri hazırlamak. Smoothie tarzında bir şeyler de yapmak istiyorum. Buz kırma konusu katı meyve sıkacağında var mı bir bilgim yok ama böyle meyveyi at sana anında suyunu versin olayı çok hoşuma gidiyor.

Siz ne önerirsiniz? Daha önce ne kullandınız? Kullandığınız ürünün artı ve eksi yönleri neler? Hangi marka hangi model öneriyorsunuz?

Teşekkür ederim.

Milkshake, frozen, kokteyl gibi şeyler için blender; elma, havuç, nar gibi şeylerin suyunu çıkarmak için katı meyve sıkacağı lazım. Hep endüstriyel ürün kullandığım için eve ne gider emin değilim. Katı meyve için alacağın ürün soğuk sıkım diye geçen, meyveyi kesmek yerine ezerek suyunu çıkartan bir şey olsun. Tortusu çok daha az, gerçek meyve suyu çıkartıyor. Birini alma şansın varsa blender daha işlevsel, katı meyve sıkacağı daha sağlıklı. :)

@midgardian , bir marka, model önerir misin? Duyduğun ya da şu daha iyidir diyebileceğin bir marka? Ticari ve kişisel ürünlerde markalar çok farklı olabiliyor biliyorum ama illaki önereceğin bir marka vardır diye düşünüyorum.

Braun alma taraftarıyım, ne kadar doğru bir seçim bilemiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı