Blogger sitesi nasıl .com alan adına taşınır?

Swapst

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. blogger.com'dan kendime bir blog oluşturdum. Blog sitemi .com yapmak istiyorum. Uygun fiyatlı ve kaliteli bir yer önerebilir misiniz ve web sitemi nasıl taşıyacağım konusunda bilgim yok, yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
çok teşekkür ederim dediğiniz daha iyi gibi görünüyor

hostinge taşırsam adsense konusunda filan bir avantajı olurmu veyatta .com yapmamın bana yrıyetten bir avantajı olurmu

Hiç riske girmeden Google Domains – Register Your Domain Name – Google Domains adresinden .com alan adı satın alabilirsin. Satın aldıktan sonra blog ayarlarında yayıncılık kısmında alan adı kısmını .com ile değiştireceksiniz bulursunuz ayarını basit zaten. Hemen olmaz birkaç saat sonra tamamlanır.
birde websitemin adresi farklı mesela adresini değişmek istiyorum farklı bir .com adresi satın alıp adresimi değişebilirmiyim yani asitesi.blogspot.com u bsitesi.com a taşımak istiyorum

çok teşekkür ederim dediğiniz daha iyi gibi görünüyor

hostinge taşırsam adsense konusunda filan bir avantajı olurmu veyatta .com yapmamın bana yrıyetten bir avantajı olurmu

birde websitemin adresi farklı mesela adresini değişmek istiyorum farklı bir .com adresi satın alıp adresimi değişebilirmiyim yani asitesi.blogspot.com u bsitesi.com a taşımak istiyorum
Veritabanı vardır herhalde. Onu yedekleyip indirin.
Bir metin düzenleyici (notepad++) ile açıp veritabanındaki tüm linkleri "asitesi.blogspot.com" yerine "bsitesi.com" şeklinde değiştirebilirsiniz.

Tasarım üzerinde kendiniz elinizle linkleme yaptıysanız oralardaki linkleri de yine elinizle değiştirmeniz gerekecektir. Ama hazır tema kullandıysanız veritabanındaki değişiklik yeterli olabilir.

Domain yönlendirme kısmını zaten öğrendiniz galiba...

domain yönlendirme
Veritabanı vardır herhalde. Onu yedekleyip indirin.
Bir metin düzenleyici (notepad++) ile açıp veritabanındaki tüm linkleri "asitesi.blogspot.com" yerine "bsitesi.com" şeklinde değiştirebilirsiniz.

Tasarım üzerinde kendiniz elinizle linkleme yaptıysanız oralardaki linkleri de yine elinizle değiştirmeniz gerekecektir. Ama hazır tema kullandıysanız veritabanındaki değişiklik yeterli olabilir.

Domain yönlendirme kısmını zaten öğrendiniz galiba...
domain yönlendirme kısmında sıkıntılar yaşıyorum google domainden domaini satın aldım fakat blogu yönlendirme kısmını pek beceremedim şimdi şöyle google web sitesi kısmından blogu bağlayınca bloggerdende alan adını denilen yapıyorum fakat sonrasında örnek asitesi.com gidiyor a-xsg-t.com geliyorum bir türlü çözemedim

Geri
Yukarı