Çözüldü Blogumda YouTube videosu paylaşmak telif hakkına tabi midir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CemalCan45

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, Google'ın servisi olan blogger üzerinden bir blog sitesi kurdum. Blogumda birçok YouTube videolarına da yer veriyorum, bazen aynı kanaldan birkaç video paylaşıyorum. Blog servisinin kendisinde YouTube'dan video ekle sistemi var. Acaba bu herhangi bir telif hakkında tabi midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İçerik sahibi telif hakkını kullanabilir ancak içeriğin herhangi bir kısmını referanssız kullanmadığınız takdirde sorun olacağını düşünmüyorum.
Merhaba, Google'ın servisi olan blogger üzerinden bir blog sitesi kurdum. Blogumda birçok YouTube videolarına da yer veriyorum, bazen aynı kanaldan birkaç video paylaşıyorum. Blog servisinin kendisinde YouTube'dan video ekle sistemi var. Acaba bu herhangi bir telif hakkında tabii midir?

Yani kardeşim doğal olarak başkasının videosu ise istediği gibi telif atar. Sonuçta YouTube'dan video ekle sistemi var diye herkesin videosunu paylaşamazsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı