Blue lock izlenir mi?

Tenseii

Centipat
Daha fazla  
Futbolu gram sevmiyorum ama Blue lock izleyesim var izlemeli miyim sizce? Yani futbol sevmeyen birinin bile severek izleyeceği türden bir anime mi? İzleyenlerin fikirlerini merak ediyorum.

Evet izlenir sırf izledim diye gerçek hayatta bile top oynayasım geldi ama ayaksızım biraz bunun için gittim FIFA 23 aldım arkadaşla Blue lock modu oynayacağız falan şiddetle öneririm.

Haikyu!! ve Kuroko no basket üzerinden benzetmeler yapacağım. Anime daha çok Kuroko'ya benziyor ama daha shonen tadında. Bir hareket yapıyor ve karakterimiz başlıyor bunu böyle yaptım şöyle olacak olaylarına. Karakter anlatımları maalesef futbol hareketleri üzerinden gittiğinden ne Haikyuu!! ne de Kuroko kadar derinlik var. Çok üst düzey bir seri değil. Benim izlediğim çerezlik serilerden bir tık daha iyi diyebilirim.

Eski animelerde daha iyi futbol ve spor serileri var. Bir yerde gündemi kaçırmayım diye anime izlemek insanı soğutabiliyor. Ben 7 veya 7.5 civarı bir puanı hak ettiğini düşünüyorum. Onu da çizimlerinden dolayı veriyorum. Yoksa karakter arası ilişkiler ve artık bunaltıcı gelen shonen anlatım tarzı beni sarmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
İzlenir yorumlarında görürsün zaten futbolla alakası olmadığı halde sevenler var özellikle birçok konuda spor ya da shounen serilerinde olan klişeleri barındırmıyor.

Ben de futbol hiç sevmem ama en sevdiğim mangalardan birisi şu an, bulabileceğin en iyi spor anime/mangalarından birisi ve bence yukarıdaki benzetmeler doğru değil popüler spor animelerinin hepsi takım oyunu odaklı zaten Blue Lock'ta bireysellik odaklı takımımla lise şampiyonasında şuraya çıkacağız falan yok kaybedersem futbol hayatım bitiyor ölüm kalım meselesi gibi bakıyorlar. Karakter gelişimi çok güzel işleniyor ve Backstory'lerin kalitesini asla Tsubasa'da falan bulamazsınız. Ayrıca benzetilenlerden daha iyi.

Geri
Yukarı