BlueStacks kaldırılmasına rağmen bir dosyası kullanımda gözüküyor

unlAkın

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
BlueStacks adlı emülatörü manuel olarak siliyordum fakat içlerinden 1 dosya silinmedi ve silinmiyor. Dosyanın başka bir program üzerinde açık olduğu söyleniyor. Görev yöneticisinin altını üstüne getirdim bir şey bulamadım. Dosya ismi: BstkDrv_bgp.sys
resim_2021-04-01_104247.png
resim_2021-04-01_104306.png

%Appdata%, %temp% klasörlerinden BlueStacks ile ilgili dosyaları kontrol edin tek tük dosyaların elle silinmesi gerekebiliyor. Ayrıca silinmeyen dosyayı görev yöneticisinden kapatarak silebilirsiniz.

BlueStacks adlı emülatörü manuel olarak siliyordum fakat içlerinden 1 dosya silinmedi ve silinmiyor. Dosyanın başka bir program üzerinde açık olduğu söyleniyor. Görev yöneticisinin altını üstüne getirdim bir şey bulamadım. Dosya ismi: BstkDrv_bgp.sysEki Görüntüle 951733Eki Görüntüle 951735
Hocam bilgisayara restart atıp tekrar deneyin. Olmazsa arama çubuğuna "Hizmetler" yaz ve gir. Orada onunla ilgili hizmetleri durdurarak dene.

%Appdata%, %temp% klasörlerinden BlueStacks ile ilgili dosyaları kontrol edin tek tük dosyaların elle silinmesi gerekebiliyor. Ayrıca silinmeyen dosyayı görev yöneticisinden kapatarak silebilirsiniz.

Görev yöneticisine zaten bakmıştım Appdata veya Temp'te BlueStacks ile ilgili bir şey göremedim. Temp'teki dosyaların ismi çok karmaşık eğer direk silinmeyen dosyanın veya BlueStacks'in adında dosyanın silinmesi lazımsa öyle bir dosya yok. Appdata gayet açık ama orada da böyle bir şey yok.
Hocam bilgisayara restart atıp tekrar deneyin. Olmazsa arama çubuğuna "Hizmetler" yaz ve gir. Orada onunla ilgili hizmetleri durdurarak dene.
Restart atmayı konuyu açmadan önce denedim olmadı. Hizmetlerde de dosya ile ilgili hizmet göremedim belki farklı bir ismi vardır.

Görev yöneticisine zaten bakmıştım appdata veya Temp'te BlueStacks ile ilgili bir şey göremedim. Temp'teki dosyaların ismi çok karmaşık eğer direk silinmeyen dosyanın veya BlueStacks'in adında dosyanın silinmesi lazımsa öyle bir dosya yok. Appdata gayet açık ama orada da böyle bir şey yok.

Restart atmayı konuyu açmadan önce denedim olmadı. Hizmetlerde de dosya ile ilgili hizmet göremedim belki farklı bir ismi vardır.

%appdata% yazınca roaming klasörüne geliyorsunuz üstten appdataya girip local ve locallow klasörlerini de kontrol eder misiniz? Ayrıca görev yöneticisinde ayrıntılardan gözünüze çarpan saçma yazıları olan uygulamaların dosya konumlarını kontrol edebilirsiniz.

%Appdata% yazınca roaming klasörüne geliyorsunuz üstten appdataya girip local ve locallow klasörlerini de kontrol eder misiniz? Ayrıca görev yöneticisinde ayrıntılardan gözünüze çarpan saçma yazıları olan uygulamaların dosya konumlarını kontrol edebilirsiniz.

Local klasöründe BlueStacks'e ait birkaç şey buldum ve sildim. Ardından malum dosyayı silmeye çalıştım yine olmadı. Görev yöneticisinden neredeyse bütün hizmetlerin ve uygulamaların dosya konumlarını kontrol ettim fakat malum dosyaya ulaşamadım.

Local klasöründe BlueStacks'e ait birkaç şey buldum ve sildim. Ardından malum dosyayı silmeye çalıştım yine olmadı. Görev yöneticisinden neredeyse bütün hizmetlerin ve uygulamaların dosya konumlarını kontrol ettim fakat malum dosyaya ulaşamadı.

Nasıl çözdünüz acaba? Saatlerdir uğraşıyorum :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aynı sorunu yaşıyordum ama az önce çözümü buldum. BlueStacks'in sitesinde kendi silme işlemi için uygulama var onu indirip çalıştırdığınız gibi sorun çözülüyor. Hala yaşayan varsa deneyebilirler. Orijinal sitenin linkini bırakıyorum: https://support.bluestacks.com/hc/tr/articles/360057724751-BlueStacks-5-BlueStacks-X-ve-BlueStacks-Hizmetlerini-bilgisayarınızdan-tamamen-kaldırma

(Aşağıya inip hizmetleri silmek için bu aracı kullanın yazısına tıklayıp programı indirebilirsiniz.)

Ben de aynı sorunu yaşıyordum ama az önce çözümü buldum. BlueStacks'in sitesinde kendi silme işlemi için uygulama var onu indirip çalıştırdığınız gibi sorun çözülüyor. Hala yaşayan varsa deneyebilirler. Orijinal sitenin linkini bırakıyorum: https://support.bluestacks.com/hc/tr/articles/360057724751-BlueStacks-5-BlueStacks-X-ve-BlueStacks-Hizmetlerini-bilgisayarınızdan-tamamen-kaldırma

(Aşağıya inip hizmetleri silmek için bu aracı kullanın yazısına tıklayıp programı indirebilirsiniz.)
Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı