BlueStacks'a yüklenen APK programdan bilgisayara virüs bulaşır mı?

Merhaba arkadaşlar. BlueStacks programı üzerinden bir tane -açıkçası kaynağına fazla güvenemediğim ancak telefonumda sorun yaratmayan- APK program yükledim. Bu programın virüs bulundurması durumunda bilgiaayarıma da bu virüs geçer mi? Yoksa yalnızca emülatörü mü etkiler? Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar. BlueStacks programı üzerinden bir tane -açıkçası kaynağına fazla güvenemediğim ancak telefonumda sorun yaratmayan- APK program yükledim. Bu programın virüs bulundurması durumunda bilgiaayarıma da bu virüs geçer mi? Yoksa yalnızca emülatörü mü etkiler? Şimdiden teşekkür ederim.
Yalnızca emülatörü etkiler. Çünkü .APK dosyası ile Windows'a herhangi bir uygulama yüklenilemez. Yani çok çok emülatöre bulaşır.
Dert etmeyin.

Sanal makinedeki virüsün ana bilgisayara geçmesi çok zor. Ki işletim sistemleri de farklı. Bir şey olmaz yani.

İşletim sistemi farklı, emülatörü etkiler cihazınıza geçmez.

Sadece bilgi açısından tabii ki virüsü yaratan kişi senin cihazına erişebildiyse tabii ki ele geçirebilir-zarar verebilir, bunu ortam bağımsız söylüyorum, tam olarak neresine eriştiğinin pek bir önemi yok, APK internete yine senin cihazın aracılığı ile çıkıyor sonuçta.

Ama günün sonunda bu bilgi birikimini, uygulama tecrübesini edinmiş bir Hacker'ın senin bilgisayarına erişmek gibi bir gayesi olacağını sanmıyorum, o yüzden endişe duymanı gerektirecek bir şey yok. Mümkün mertebe orijinalden şaşmayalım.

Geri
Yukarı