Bluetooth mouse alınır mı?

akaMortred

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Yeni bir mouse alacaktım ve laptop kullandığım için kablosuz almak istedim. Yıllar önce kablosuz mouse kullanırken yanında verilen bir USB adaptör ile bilgisayara bağlanıyordu. Bugün almak için incelediğimde yeni nesil farelerden bazıları aynı USB sistemi ile bazıları ise Bluetooth kullanarak bağlandığını gördüm. Yakın zamanda Bluetooth kulaklık kullandım ve pek memnun değildim açıkçası. Mouselarda durum nedir size sormak istedim. Sırf Bluetooth ile bağlandığı için beğendiğim bir fareden vazgeçmek mantıklı mı? Yoksa güvenilir midir?

Fare var, fare var. Eğer bütçenizi ve düşündüğünüz fareyi belirtirseniz yardımcı olabiliriz :) Harici olarak kablosuz fareler eğer belirli bir kalitedeyse problem yaratmıyor diyebiliriz.
@GalaxySal450 hocam size yardımcı olabilir bu konuda.

İş için kullanılacaksa bence büyük kolaylık. Hiç kablolarla falan uğraşmıyorsunuz, hatta laptopsa kablolunun zahmeti daha fazla oluyor. Yani bence bluethoot alabilirsiniz ama kaliteli olmasına dikkat edin, kıytırık bir bluethoot almaktansa kıytırık bir kablolu alın.

Bir de oyun için kullanılacaksa kesinlikle bluethoot mouse almayın.

Steelseries Rival 3 Kablosuz kullanıyorum. Gün içinde hem iş hem kişisel bilgisayarımı kullandığım için USB-Bluetooth bağlantılarının ikisini de kullanıyorum. Bluetooth'taki tek fark fare uyku moduna geçtiğinde tekrar uyanması 2-3 sn sürüyor, USB'de bu süre 1 sn bile değil. Oyunları kişisel bilgisayarımda bluetooth bağlantısıyla oynuyorum. Şimdiye kadar hiç gecikme gibi bir sorun yaşamadım. Tabii ama @raknhocam arkadaşımın da dediği gibi fare var, fare var.

Merhaba. Yeni bir mouse alacaktım ve laptop kullandığım için kablosuz almak istedim. Yıllar önce kablosuz mouse kullanırken yanında verilen bir USB adaptör ile bilgisayara bağlanıyordu. Bugün almak için incelediğimde yeni nesil farelerden bazıları aynı USB sistemi ile bazıları ise Bluetooth kullanarak bağlandığını gördüm. Yakın zamanda Bluetooth kulaklık kullandım ve pek memnun değildim açıkçası. Mouselarda durum nedir size sormak istedim. Sırf Bluetooth ile bağlandığı için beğendiğim bir fareden vazgeçmek mantıklı mı? Yoksa güvenilir midir?

Hocam ne için kullanacağınıza bağlı. İş içinse kalitesine bağlı sorun yaratmaz. Kalitesiz ürünler her türlü sorun yaratabilir. Eğer oyun için alacaksanız kesinlikle tavsiye etmem. Gecikme gibi durumlar yaşabilirsiniz.

Herkese merhaba, geciken yanıtım için kusura bakmayın. Öncelikle bilgisayarı çoğunlukla oyun ve biraz da okul işlerim için kullanıyorum. Fiyat aralığım da maximum 800tl civarı fakat wireless alacaksam bile bluetooth almaktan vazgeçtim sanırım. Hem bluetooth güvenmediğimden, hem bilgisayarın şarjını da daha hızlı tüketme ihtimalinden ve hem de gerçekten pahalılar. Onun yerine 400-500 bandında Steelseries Rival serisi veya Logitech G serisi kablolu bir mouse almayı düşünüyorum. Fikirlerinizi beklerim :)

Sonuç olarak hem bluetooth ile hem de 2.4 usb dongle ile bağlantı sağlayabilen razer deathadder v2 X aldım arkadaşlar. Fiyatı ben aldıktan 5 dakika sonra 150tl zamlandı. Tabii henüz 1 gündür kullanıyorum fakat şuana kadar memnunum diyebilirim. Benim gibi bluetooth güvenmeyip aynı zamanda kablolarla uğraşmak istemeyenlere tavsiye edebilirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı