BMW G30 530i serisinde mekanik kronik sorun var mı?

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Yer
Ötüken
Bizimkilerde BMW için bir ön yargı var. Fakat ben G30 kasasında sorunların olmadığına inanıyorum. Pek araştırma şansım olmadı. MB için hiç fark etmez, bizimkiler alır. MB için motor belirtemedim çünkü E250 üzücü şekilde üretimden kalkmış. Yerine E200 veya E300e var yani Plug in Hibrit. Hibrit işine girmek istemiyorum.

BMW için konuyu açtım yoksa fazla kurcalamadan susup W213'e razı olacağım. BMW'nin yeni kasasının dış görünüşü gerçekten çok güzel öte yandan E class, S Class ile benzerlik gösterdiğinden çok patronumsu gösteriyor. İkisi de tasarımda başarılı. Tek kafama takılan şey mekanik yani oynar parçalar. Araçları alırken ortalama 2017-19 model olacaklar ve 100k km gibi bir değerde olacaklar. İllaki 50 km içinde ağır bakımları falan da girecek. Sizin düşünceniz nedir? Özellikle kullanmış veya etrafında kullananların bu masraf konusundaki düşüncelerini merak ediyorum.

Bir de arabalar TR'den değil Hollanda'dan alınacak. Benzinli olmalı, dizel ileride Avrupa'da satılmayacak ve büyük şehirlere giriş yasaklanıyor. Satmak çok zorlaşır.

Bizimkilerde BMW için bir ön yargı var. Fakat ben G30 kasasında sorunların olmadığına inanıyorum. Pek araştırma şansım olmadı. MB için hiç fark etmez, bizimkiler alır. MB için motor belirtemedim çünkü E250 üzücü şekilde üretimden kalkmış. Yerine E200 veya E300e var yani plug in hibrit. Hibrit işine girmek istemiyorum.

BMW için konuyu açtım yoksa fazla kurcalamadan susup W213'e razı olacağım. BMW'nin yeni kasasının dış görünüşü gerçekten çok güzel öte yandan e class, S Class ile benzerlik gösterdiğinden çok patronumsu gösteriyor. İkisi de tasarımda başarılı. Tek kafama takılan şey mekanik yani oynar parçalar. Araçları alırken ortalama 2017-19 model olacaklar ve 100k km gibi bir değerde olacaklar. İllaki 50 km içinde ağır bakımları falan da girecek. Sizin düşünceniz nedir? Özellikle kullanmış veya etrafında kullananların bu masraf konusundaki düşüncelerini merak ediyorum.

Bir de arabalar TR'den değil Hollanda'dan alınacak. Benzinli olmalı, dizel ileride Avrupa'da satılmayacak ve büyük şehirlere giriş yasaklanıyor. Satmak çok zorlaşır.

Hocam bizde 520i 2020 vardı çok masraflı diye satıp Audi A4 aldık ayrıca şu an e segment bir araç her türlü masraflı olacaktır ondan çok dert edilecek bir şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı