BMX vs MTB Bisiklet

RIPSHOT

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Ben bir bisiklet almayı düşünüyorum ama hangi tarz alayım bilemedim. Ben daha çok BMX tarzı bir şey istiyorum ama vereceğim paraya MTB veya yarış bisikleti de alınabilir mesala yarış bisikletiyle uzun yolda yapabilirim ama 1 seneden beri BMX istiyordum hangisini almalıyım? Vereceğim parada 750-1000TL arasında malum öğrenciyiz.

Okul ev arası 5KM BMX ile zor olur mu?

BMX bisiklet genelde akrobasi işinde kullanılır ama 5km yol yapılmaz da diyemem.
MTB ise arazi dağ taş bisikletidir ama çoğu kişi uzul yol şehir içi çok konforlu olduğu için tercih eder.
Benim tavsiyem ise hibritten yana çünkü kafanızda uzun yol yapabilirim de düşüncesi var.
Zaten uzun yola çıkmak için belli kondisyona sahip olmanız gerekli buda biraz zaman alacaktır. Hemde sizi bu bisiklet tarzi diğerlerine göre daha az yoracaktir.

Okul ev arası Konya gibi ise (düz), denize sıfır yerleşim yerinde oturuyorsan BMX ile her yere gidersin, tadından da yenmez açıkçası :) 750TL bütçeye yol bisikleti zaten önermem, biraz daha bütçe ayırmak daha sağlıklı olur.

Yok, rampa var dersen mecburen BMX'den vazgeçeceksin, uzun yol zaten yapamazsın da trafikte de sağlıklı olmaz, sıkıntı yaşarsın 5KM olsa bile. Hibrit alır güzel güzel kullanırım dersen pişman olmazsın.
Veya dağ bisikleti alıp macera hevesini patika yollarda, tozla toprakla atarsın :)

Kullanım amacınıza göre seçim yapın. İleride pişman olacağınız seçimler yapmamaya gayret edin. İlk olarak BMX ile MTB çok ayrıdır. Ben o mesafelerde ikisini de önermem. Şehir bisikletlerine yönelmenizi öneririm. Zamanla demirbaş yaptığınız şehir bisikletinin yanına amaçla göre farklı bisiklet alırsınız gerekirse.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. BMX almaya karar verdim. İzmir'de yaşıyorum bu arada okulun başında dik bir yol var sonrası düz yol ve yokuş aşağı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı