Bölümler arası kararsızlık

pilotds

Decapat
Daha fazla  
Uluslararası ilişkiler, uluslararası ticaret ve finansman, YBS ve insan kaynakları yönetimi bu 4 bölüm arasındaki çok kararsızım. Neden bu bölümleri istiyorum derseniz güzel bir üniversite ya da güzelin bir tık üstünde üniversitede okuyup güzel bir iş sahibi olma belki avantajım olur diye. Ailemden çoğu kişi Bulgaristan ve Yunanistan doğumlu olduğu için 2 yıla Avrupa vatandaşlığım çıkacak.

YBS en iyisi bence.

Uluslararası Ticaret/YBS oku bence. Hangisine daha yatkınsan artık.

En iyi üniversite de tutanı ve yabancı dil eğitim olanaklarını göz önünde bulundurun.

Hocam aklımda insan kaynakları ya da utl var yurt dışı konusunda daha fazla iş şeçenekler var maaşları da bir tık iyi ve değer gören meslekler.

YBS açık ara en iyisi.

Hocam YBS okuyan çok fazla düşünceme göre kararı verdim sınava da az kaldı ik ya da utf okuyacağım yurt dışında iş olanakları ve maaşları güzel vatandaşlığım olduğu için böyle bir karar aldım.

İnsan kaynakları tarafında çalışmak için insan kaynakları okumana gerek yok, YBS okuyarak hatta işletme, iktisat vb. birçok bölüm okuyup insan kaynakları alanında çalışabilirsin. Ayrıca emin ol YBS okuyandan çok daha fazla uluslararası ticaret okuyan vardır. Hem bilişim sektöründe çalışmak yurt dışına çıkmak için saydığın iki bölümden de daha kolay bir seçenek. Eğer gerçekten sebeplerin bunlar ise yine YBS daha iyi bir seçenek oluyor.

Dediğiniz doğru ama ik alanında yükselmek gerçekten güzel bence bilmiyorum o iki bölüm daha çok ilgimi çekiyor çünkü bilişim sektörüne vb ilgim sıfır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…