Boğaziçi endüstri mezunu başlangıçta ne kadar maaş alır?

Zyetwy

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gtx 1650 ti
i7 10750H 2.60 GHz
16 GB Ram
1 TB Hdd
256 GB Ssd
(Lenova ideaPad Gaming 3 Laptop)
Arkadaşlar hangi üniversiteden mezun olduğunuz maaşınızı çok etkiliyor mu? Boğaziçi endüstri mezunu biri ortalama ne kadar alır?

Üstten bir göz gezdirdim. Genel anlamda katılıyorum.

Burada aslında bence söylenen şu. Bu kriterde kişiler aynı işi daha fazla maaşa çalışmıyorlar. Daha fazla maaş verilen yerlere giriyorlar.
Yani sizin dediğinizde iyi bir şirkette çalışılırsa 4 asgari alınır ve o iyi firmada çalışmak için de iyi bir üni mezunu olmak gerekir öbür türlü o firmaya girilmez yanlış mı anladım?

Yani sizin dediğinizde iyi bir şirkette çalışılırsa 4 asgari alınır ve o iyi firmada çalışmak için de iyi bir üni mezunu olmak gerekir öbür türlü o firmaya girilmez yanlış mı anladım?
Yine o donanıma sahip olursanız girebilirsiniz ama Boğaziçi, ODTÜ gibi üniler sizi bir değil 2 3 adım öne atar.

Bilmiyorum demek ki boşuna Boğaziçi bitiriliyormuş eşek gibi YKS'ye çalış 4 sene 5 6 sene de oku o bölümü çalış gene yaş olmuş 25 hayatının neredeyse tamamı okulda sonuç sadece işe alımda daha öndesin bu mu yani? Şey de mi yok çok iyi bir firma var sadece iyi mezunları alma durumu falan? Diploma notu?

Ayrıca insanların neden beklentileri bu kadar yüksek Boğaziçi'nden mezun olunca yok 4K dolar yok 5 asgari en kötü diyen 40k alırım diyor. Bu arkadaşlar yanlış mı biliyor? Eğer öyleyse bu arkadaşlar çok üzülecek anlaşılan.

3 asgari ile başlarsın diyen hocam peki siz ne diyorsunuz?

Tabii ki de fark var. Bir kere bu okulların en büyük avantajı network ve inanılmaz bir çevre oluşturması (dil eğitimi ve akademik başarıya değinmiyorum bile) günümüzde prestijli okullara girmezsen çoğunlukla işgücü olarak görülürsün.

Kısacası boğaziçi üni mezunu olup ciddi farkları olabiliyor. Ve 4 asgari ücret de hayal değilmiş demekki günümüz şartlarında. Bir fark oluyor demekki. Eğerki staj yapıp kendini geliştirirsen gayet iyi bir maaş alırsın yani değil mi? İyi bir firmada 70.000 TL gibi bir parayı başlangıçta alabiliyormuşsun yani.

Kısacası Boğaziçi üniversite mezunu olup ciddi farkları olabiliyor. Ve 4 asgari ücret de hayal değilmiş demek ki günümüz şartlarında. Bir fark oluyor demek ki. Eğer ki staj yapıp kendini geliştirirsen gayet iyi bir maaş alırsın yani değil mi? İyi bir firmada 70.000 TL gibi bir parayı başlangıçta alabiliyormuşsun yani.

Ustam sende abartma 70.000 çok büyük bir rakam. Deneyimli çalışan olman gerek.

Kısacası boğaziçi üni mezunu olup ciddi farkları olabiliyor. Ve 4 asgari ücret de hayal değilmiş demekki günümüz şartlarında. Bir fark oluyor demekki. Eğerki staj yapıp kendini geliştirirsen gayet iyi bir maaş alırsın yani değil mi? İyi bir firmada 70.000 TL gibi bir parayı başlangıçta alabiliyormuşsun yani.
Yalnız bu dediğim kriterlerin hepsine sahip olan adamlar için geçerli. Türkiye'de sayıları 250 filan :D Çok çalışmak gerek.

Geri
Yukarı