Boostrap mı, wordpress mi?

baran taşdemir

Kilopat
Daha fazla  
Evet arkadaş başlık olduğu gibi boostrap mı wordpress mi? 2'sinden birini öğrenicem ama boostrap öğrenicem heralde responsive olayı varmış wordpress in katkısı ne sizce hangisi daha iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
web programlama biliyorum tasarım html css js falanda var çalıştığım staj yeri herşey sordu bi boostrap bilmediğim için sıkıntı çıktı onuda hızlı bir şekilde öğrenmek istiyorum. O yüzden sordum.

Wordpress'de öğrenilecek bir şey yok mu? Boostrap ve Wordpress mi? Öncelikle kocaman Codex boşuna yapılmamış. İşi sadece tema ve eklenti kurulumu olan bir kaç satır düzenleyip değişiklik yapan biri bile Wordpress'de öğrenilecek bir şey yok demez. Onu geçtim Wordpress tema ve eklentileri vahiy olarak gelmiyor herhalde. Gelelim asıl soruya, Bootstrap ile Wp'nin arasında dünya kadar farklar var. Biri bir front-end framework diğeri ise içerik yönetim sistemi yani CMS'dir. Öğrenmendeki amacın ne olduğunu söyleyebilirsen daha iyi yardımcı olabilir insanlar.

öğrendiğim iş yeri bilgilerimi sordu en sondada boostrap biliyormusun diye sordu yok dedim eskiden wp le çalışıyolarmış şuan boostrap çalışıyolar internette araştırdım boostrap la çalışmak her çözünürlükte yani responsive tasarım yapmanın kolay yoluymuş yani tasarım yapmada kullanıcam kısaca.

Açıkçası çok tuhaf, Wordpress ile çalışıp Bootstrap geçmenin amacı nedir? İkisi tamamen ayrı dünyalar çünkü. Önceki postumda da belirttim zaten. Gelelim konuya Boostrap bir front-end framework, HTML/HTML5, CSS/CSS3, JavaScript ve kütüphanelerini son olarak responsive arayüzün ne olduğunu biliyorsan rahatlıkla kullanabileceğin bir framework. Diğer yandan benim tavsiyem eskiden WP ile çalışıp sonradan Boostrap geçtik diyen bir firma ile çalışmanı önermem.

Cevap: Her ikiside!
Bulut arkadaşın söylediği gibi soru çok alakasız.
Öncelikle bootstrap frameworku ne için kullanılır?
Bir websitenin responsive ve temel elementler için modern stiller oluşturmak için kullanılır. Bootstrap bir sitenin geliştirilme aşamasında yüklendiğinde, daha az zamanda daha çok iş yapmanızı sağlar. Bir diğer önemli noktası ise daha sistematik html kodu yazmanızı sağlıyor.

Wordpress ne için kullanılır?
Sitenin içeriklerini dinamik olarak girmeniz için kullanılır. Wordpress hiçbir şekilde bootstrap görevini üstlenmez ve tam tersi.

Peki ne yapmalıyım?
Önce wordpress kurcala, neler yapabildiğini kendi deneyimin üstünde gör. Sonra wordpress teması oluşturmaya öğren. Bunları çözdükten sonra bootstrap öğrenip wordpress temaları içinde kullan.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı