Boot camp macOS başlangıç "disk bölümü bulunamadı" hatası

Selim Cengiz

Kilopat
Yer
Erzincan
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen
Merhaba.
Kısa bir süre önce ikinci el MacBook Pro 2017 aldım. Denemek için boot camp ile Windows 10 yükledim. Sol alttan boot camp e tıklayıp macOS ile başlat dedidiğim de macOS başlangıç disk bölümü bulunamadı hatası alıyorum. Bilgisayarı kapatıp option tuşuyla açmak istedim ama open Firmware password çıkıyor. Bunun da olabileceğini hiç akıl edemedim. Anladığım kadarıyla boot camp e MacOS'un disk bölüntüsünü göstermek gerekiyor ama nasıl yapacağımı bilmiyorum ya da open Firmware password nasıl sıfırlayacağımı. Bana bu konuda yardımcı olursanız minnettar kalacağım. Şimdiden teşekkürler.
Şu an windows da açılmıyor açar açmaz şifre istiyor.
Bilen kimse yok mu ?

Son düzenleme:
Merhaba.
Kısa bir süre önce ikinci el MacBook Pro 2017 aldım. Denemek için boot camp ile Windows 10 yükledim. Sol alttan boot camp e tıklayıp macOS ile başlat dedidiğim de macOS başlangıç disk bölümü bulunamadı hatası alıyorum. Bilgisayarı kapatıp option tuşuyla açmak istedim ama open Firmware password çıkıyor. Bunun da olabileceğini hiç akıl edemedim. Anladığım kadarıyla boot camp e MacOS'un disk bölüntüsünü göstermek gerekiyor ama nasıl yapacağımı bilmiyorum ya da open Firmware password nasıl sıfırlayacağımı. Bana bu konuda yardımcı olursanız minnettar kalacağım. Şimdiden teşekkürler.
Şu an windows da açılmıyor açar açmaz şifre istiyor.
Bilen kimse yok mu ?
Cihaza sonradan bir şifre koydunuz mu? Ayrıca sistem açılırken aldığınız ekranı görsel ile birlikte atabilirseniz sevinirim. Bunun dışında yapılan bir ayardan dolayı Firmware'a bir şifre koyulmuş gibi. Pek çözümü yok eğer aldığınız hata bu ise. Özellikle yeni cihazlarda pek bir yöntem yok diyebiliriz. Bu sorun eğer Firmware ile alakalı bir kilitlenme ise muhtemelen sadece Apple çözebilir.

Sanırım efi şifres. Bilgisayarı ikinci el olarak kadıköy de bi dükkandan almıştım ve bildiğim kadarıyla isviçre den alınma
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanırım efi şifres. Bilgisayarı ikinci el olarak kadıköy de bi dükkandan almıştım ve bildiğim kadarıyla isviçre den alınma
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tam tahmin ettiğim gibi firmware kilitlenmesi. Bu kadar yeni bir cihazda bu sorun geçilebilir mi emin değilim. 2010 ve daha eski Mac cihazlar için bazı yöntemler vardı ama 2017 model Mac cihazlar için var mı emin değilim. İsterseniz Apple'ın servisine bir başvurun. Onlar ne yapmanız gerektiğini muhtemelen söyleyecektir. Bu arada bir yere şifre girdiyseniz o şifreyi hatırlamaya çalışın belki yanlıştıkla bir şifre oluşturmuş olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı