Boot Ederken Siyah Ekran Sorunu

alifuat

Hectopat
Konuyu çözdüm :)

Chemelaon bootloader kurmuştum.Fakat mac os diskini seçtiğimde siyah ekran geliyordu. Ama windows'u rahat bir şekilde açıyordum. Videolu rehberde olduğu gibi özelleştir kısmından video' nun tümünü seçtiğim için mac os siyah ekran geliyormuş. Tekrar usb ile boot edip özelleştir kısmından videonun altından sadece graphicsenabler=yes seçtim diğerlerindeki tikleri kaldırdım. Artık siyah ekran gelmiyor Mac yükleniyor.

Son düzenleme:
Clover bootloader dene. Yada usb içindeki config.plist dosyasını efi klasörü içindeki plist dosyası ile değiştir . İki plist dosyasını karşılaştırmayı dene hataları görürsün. Birde -v ile boot edersen nerede takıldığını görüp ayarları daha rahat yaparsın.

Cevap için teşekkürler. Sistemim clover boot' u desteklemiyor. Plist dosyalarına bakacağım. Hocam, efi dosyasi nerede ? -v nasıl baslatacagim bilgim yok.

Evet hocam çözümü anlattım. Başlığı da düzelttim. :) Umarım sorunla karşılaşan olursa işine yarar. Konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı