Çözüldü Boot menüsünden flash bellek seçilmesine rağmen kurulum ekranı gelmiyor, bilgisayar açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
S
MBR kurulum yaptınız o zaman. Legacy seçip deneyin. Aynı şekilde MBR seçtiysen UEFI başlamaması lazım.

Şu mesajımı da bakınız:
Farklı bir ISO ile tekrar yazdırıp da dener misiniz? Ve BIOS kısmında USB mode gibi bir ayar varsa açıp deneyin.
MBR kurulum yaptınız o zaman. Legacy seçip deneyin. Aynı şekilde MBR seçtiysen UEFI başlamaması lazım.

Şu mesajımı da bakınız:

Mesaja baktım şu an başka bir şey deniyorum eğer olmazsa bunu da deneyeceğim.
Dostum ISO'yu yanlış ayarlamissin anakart eski ise MBR ile yazdirman lazim Rufus ile yeni ise GPT ile yazdirman lazim.

MBR yazdırdım zaten.

MBR veya GPT fark etmez Boot'ta gözükür ve farklı olsa bile yükleyiciye girer. En kötü ihtimalle uyumsuz der o da komut penceresinden değiştirilir. Sizin sorununuz ya EFI seçmiyorsunuz ya da anakartınızda UEFI desteği kapalı.

O zaman legacy seçip tekrar deniyorum.
MBR veya GPT fark etmez Boot'ta gözükür ve farklı olsa bile yükleyiciye girer. En kötü ihtimalle uyumsuz der o da komut penceresinden değiştirilir. Sizin sorununuz ya EFI seçmiyorsunuz ya da anakartınızda UEFI desteği kapalı.

Dediğiniz gibi UEFI çalışmadı. Legacy'yi seçtim ve şu an kurulum ekranındayım çok teşekkür ederim sorunu çözdünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı