Bootloader Kilidi Açık Huawei P9 Lite 2017'ye ROOT Nasıl Atılır?

OMB

Femtopat
Merhaba. Cihazımın kilidini şu konudaki gibi açtım. (Huawei Cihazlarda Bootloader Kilidini Açma - Technopat Sosyal) Ancak Kingo ROOT ve benzeri uygulamalar ROOT işleminde başarısız oldu. (PC ve telefon uygulaması denedim. Kilit kapalıyken ve açtıktan sonra defalarca denedim.) Sorunsuz bir şekilde nasıl halledebilirim? Önceliğim custom recovery yüklemeden yapmak, ancak bu şekil olmaz ise custom recovery ile de yapabilirim. Stock ROM kullanmak istiyorum. Cihazda Android 8 var. Amacım ise kullanmadığım uygulamaları silmek ve Terminal'den kod yazarak her yeri koyu tema yapmak. Başlıkta belirtmeyi unuttum cihazın modeli: PRA-LX1. Şimdiden teşekkür ederim.

Her yeri koyu tema yapmak için root gerekmez ayrıca daha kolay bir yolu var. Aşağıdaki uygulama ile yapabilirsin.

Eğer bu uygulama işe yaramazsa bilgisayardan yazabileceğin bir ADB kodu söyleyeceğim.

USB hata ayıklamayı aç, bilgisayarına telefonunun USB/ADB/Fastboot sürücülerini kur ve Platform Tools'u yükle. Platform Tools içinde CMD aç ve aşağıdaki komutu yaz.

adb shell settings put secure ui_night_mode 2

Bunların dışında root atmanın en doğru yöntemi custom recovery atmaktır. Fakat P9 Lite için custom recovery bulabilir misin bilmiyorum. Eğer custom recovery atmayı başardıysan Magisk ZIP dosyası ile root atabilirsin.

Her yeri koyu tema yapmak için root gerekmez ayrıca daha kolay bir yolu var. Aşağıdaki uygulama ile yapabilirsin.

Eğer bu uygulama işe yaramazsa bilgisayardan yazabileceğin bir ADB kodu söyleyeceğim.

USB hata ayıklamayı aç, bilgisayarına telefonunun USB/ADB/Fastboot sürücülerini kur ve Platform Tools'u yükle. Platform Tools içinde CMD aç ve aşağıdaki komutu yaz.

adb shell settings put secure ui_night_mode 2

Bunların dışında root atmanın en doğru yöntemi custom recovery atmaktır. Fakat P9 Lite için custom recovery bulabilir misin bilmiyorum. Eğer custom recovery atmayı başardıysan Magisk ZIP dosyası ile root atabilirsin.
Play Store'dan Dark Mode uygulamasını yüklemiştim ancak uygulamaların bir kısmını dark mode yaptı ancak ayarlar vs olmadı. Amacım üstte de belirttiğim gibi her yeri yapmak. Android 10 ya da iOS gibi. Dediğiniz uygulama böyle ise yüklerim, ancak değilse adb olayını size zahmet anlatmanızı bekliyorum. 😊 İnternette baya araştırma yaptım ancak custom recovery falan bulamadım, baya yordu beni. Samsung kullanırdım önce uğraştırmazdı bu kadar, bu telefon baya uğraştırdı.
Ekleme: Platform Tools linkini atabilir misiniz?

Şu uygulamayı ilk başta yüklemiştim. dark mode play store - Google'da Ara ancak uygulamaların bir kısmını dark mode yaptı ancak ayarlar vs olmadı. Amacım üstte de belirttiğim gibi her yeri yapmak. Android 10 ya da iOS gibi. Dediğiniz uygulama böyle ise yüklerim, ancak değilse ADB olayını size zahmet anlatmanızı bekliyorum. 😊 İnternette baya araştırma yaptım ancak custom recovery falan bulamadım, baya yordu beni. Samsung kullanırdım önce uğraştırmazdı bu kadar, bu telefon baya uğraştırdı.
ADB olayı da uygulama ile aynı. Uygulama çalışmazsa ADB üzerinden kod yazılıyor. Yani her türlü o ayarlar menüsü beyaz kalıyor. Root ile her yer karanlık olur mu bilmiyorum. Huawei telefonlarda BL kilidi para ile açıldığı için custom recovery bulmak çok zor. Recovery olmadan root atmanın bir yöntemi varsa da ben bilmiyorum ne yazık ki.

ADB olayı da uygulama ile aynı. Uygulama çalışmazsa ADB üzerinden kod yazılıyor. Yani her türlü o ayarlar menüsü beyaz kalıyor. Root ile her yer karanlık olur mu bilmiyorum. Huawei telefonlarda BL kilidi para ile açıldığı için custom recovery bulmak çok zor. Recovery olmadan root atmanın bir yöntemi varsa da ben bilmiyorum ne yazık ki.
Kodu deneyeyim ben yine de hazır elim değmişken. 😊 Sürücüler önce yüklüydü.
Platform Tools'u PC'ye 2 farklı yerden indirip denedim. Kodu yazdıktan sonra şu hatayı veriyor: api-ms-win-crt-string-l1-1-0.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlatılamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin. Ne yapmam lazım? @Kerem00
Ekleme: .dll dosyasını internette bulup bilgisayara attım, ancak yine kodu yazınca bu türden bir hatayı verdi.

Son düzenleme:
Platform Tools'u PC'ye 2 farklı yerden indirip denedim. Kodu yazdıktan sonra şu hatayı veriyor: api-ms-win-crt-string-l1-1-0.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlatılamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin. Ne yapmam lazım? @Kerem00
Ekleme: .DLL dosyasını internette bulup bilgisayara attım, ancak yine kodu yazınca bu türden bir hatayı verdi.
DLL atmak hiçbir zaman çözüm değildir. Ayrıca Platform Tools'u Android'in sitesinden indirmen gerekir. Ayrıca bahsettiğim kodun uygulamadan farkı olmadığını da söylemiştim, uğraşmana gerek yoktu.

Bahsettiğin DLL ise Windows 10 kullanıyorsan ve düzenli güncelleme yapıyorsan eksik olmaması gereken bir DLL.

DLL atmak hiçbir zaman çözüm değildir. Ayrıca Platform Tools'u Android'in sitesinden indirmen gerekir. Ayrıca bahsettiğim kodun uygulamadan farkı olmadığını da söylemiştim, uğraşmana gerek yoktu.

Bahsettiğin DLL ise Windows 10 kullanıyorsan ve düzenli güncelleme yapıyorsan eksik olmaması gereken bir DLL.
ADB olayını geçtim de, şimdi renkleri ters çevirince ayarlar menüsü gibi yerler beyazdan siyaha dönüyor. (Resimlerin falan rengini değiştirdiğinden kullanmıyorum.) Yani ROOT erişimi ile komple koyu mod (Android 10 gibi) etkinleştirmenin bir yolu olabiliyor gibi geldi bana, ancak hala bulamadım. Bilgisi olan var ise yardımlarınızı bekliyorum. Ayrıca ROOT atma hakkında bir çözümü olan varsa size zahmet anlatabilirseniz sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı