Bootmcs is missing hatası

• Konuyu başlatan Silinen üye 5167
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 766
S

Silinen üye 5167

Ziyaretçi
Öncelikle, Youtube den takipçinizim. Başarılar diliyorum.
Şimdi, genelde Bilgisayarla ilgiliyim. Mesleğimin bilgisayarcılıkla alakası yok. Fakat iş yerinde, format vb. şeyleri arkadaşların hatrına yapmağa çalışıyorum. Fakat elimde 2 adet dizüstü var ki, baş ağrısı.

Birincisi, Win 7 temelli bir dizüstü, Samsung bilgisyar içinde Win 7 Home Basic yüklüymüş, fakat bilgisayar sahibinin kardeşi buna Win 8 yüklemiş. Tabi, Kürek işlerinden olsa gerek bilgisayar yavaşlamış. Bende tekrardan Win 7 ye Rocorvery modunu seçtim, fakat birde Hoppa.... Bootmsc is missing gibi bir hata aldım.

Sanırım, Harddiski görmüyor bilgisayar ? Neyse, Şimdi bir Boot Usb hazırladım ve Win 7 yi tekrar kurucam. Sonra win 7 üzerinden Tekrar ilk güne recorvery yapacağım. Olmazsa sorularımı yazacağım.

İkincisi, daha vahim. Gene bir dizüstü ve Casper model.Bilgisayar çok güzel açılıyor, bazen 10 saniye sonra, bazen 20 sn içinde geri kapanıyor. Bu bilgisayarda da, Recorvey işlemini yapmağa çalıştım. Garip bir şekilde 30 dakika boyunca makine kapanmadı, recorvery yaptı. Yeniden başlattım, 30 saniye sonra yineden kapandı.Sistem hata denetimi de, yarıda kesiliyor ve kapanıyor. Fakat, arkadaşım bu bilgisayarın birkaç gün önce hafifçe yere çarptığından bahsetti. Sorun ondan mı bilmiyorum. Lakin, 30 dakika boyunca recorvery yaparken herhangi bir kapanma olmadı ? Sizce sorun ne olabilir ?

Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı