Borsa nasıl öğrenilir?

Cebinde milyonlar olsa bile ilk 2-3 ay bin civarında gezmen çok iyidir benim cebimde 15 bin liram vardı ve 500 lira atarak başladım, yeri geldi panik satışı yaptım yeri geldi şişirilmiş fiyattan aldım yani böyle hatalar en başlarda oluyor. İşi çözdüğümü öğrenince, sabır faktörünü öğrenince kenardaki 15 bin liramla girdim, 12 bin liraya kadar düşmüştüm fakat şu an 17.800, bunlar sadece bu ay içinde olanlar.

Ben babam ne derse onu yapıyorum😅 çok seviyor borsayla uğraşmayı.

Ben 5-6 ay önce girdim 100-200 atarak denedim onları saymıyorum zaten, öyle öğrendim aslında. Yüksek bütçede uzun vade yapmayı düşünüyorum bu ay içinde.

Babamın bana sürekli tembih ettiği şey uzun vadeli yatırımın her zaman kar getirisi olduğudur. Borsayı birkaç aydır takip ediyorum ve haklı gerçekten. Bist 100ü takip edip biraz da grafik okursanız kâr getirisi çok yüksek. (Yatırım tavsiyesini YouTube'daki obezler yapar. Ben sadece fikir sahibi olmanız açısından örnek veriyorum)😇

Cebinde milyonlar olsa bile ilk 2-3 ay bin civarında gezmen çok iyidir benim cebimde 15 bin liram vardı ve 500 lira atarak başladım, yeri geldi panik satışı yaptım yeri geldi şişirilmiş fiyattan aldım yani böyle hatalar en başlarda oluyor. İşi çözdüğümü öğrenince, sabır faktörünü öğrenince kenardaki 15 bin liramla girdim, 12 bin liraya kadar düşmüştüm fakat şu an 17.800, bunlar sadece bu ay içinde olanlar.

Hocam ben de öyle düşünüyorum ben de 1K veya 2K ile başlarım zaten öyle milyoner olma hayalim yok.

Temel analiz ve teknik analiz öğrenmen lazım. İnternette ücretli ve ücretsiz bir sürü kaynak var araştır. Ben kendim Tuncay Turşucu'nun eğitim setini almayı düşünüyorum bizim borsada en iyilerden biri kendisi.

Geri
Yukarı