Boş port olmaması

Rozi

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Ben Millenicom 16 Mbps ADSL paket kullanıyorum. Altyapı sorguladığımda 43 Mbps hız alırım görünüyor, müşteri temsilcisine sorduğumda 35 Mbps alırsınız dedi. Tamam o da olur dedim. VDSL modem gönderdiler. Ama tam paket değişikliği yapacaktım, VDSL için adresinizde boş port yok dedi. Ben ne yapacağım şimdi? Modemin parasını da ödüyorum şu an, VDSL port nasıl açtırabiliriz? Her hafta arayın falan dediler bana, port olup olmadığını anlık görebileceğim bir yer var mı? Ne yapmam lazım?

Port yokken neden modem yolladılar, sen neden ödemeyi kabul ettin? TT ek port eklemediği veya birilerinin bulunduğun yerden taşınıp bağlantısını iptal etmediği takdirde boş port mümkün olmaz. Birkaç güne de olabilir, aylarca da sürebilir bu iş.

Port yokken neden modem yolladılar, sen neden ödemeyi kabul ettin? TT ek port eklemediği veya birilerinin bulunduğun yerden taşınıp bağlantısını iptal etmediği takdirde boş port mümkün olmaz. Birkaç güne de olabilir, aylarca da sürebilir bu iş.
Hocam ben şimdi VDSL port başvurusu yapsam TT ilgilenir mi yoksa birkaç kişi daha mı gerekiyor?

Bana port olmadığını söylemediler modeminizi gönderelim geçiş işlemleriniz (tarife değişikliği) sürecinde 1 hafta internetsiz kalmayın dediler tamam dedim gönderin modem gelince tarife değişikliği yaparız dediler. Bugün modem geldi ama şimdide VDSL için boş port yok diyorlar napıcam şimdi boşuna bide modem parası ödüyorum?

Bana port olmadığını söylemediler modeminizi gönderelim geçiş işlemleriniz (tarife değişikliği) sürecinde 1 hafta internetsiz kalmayın dediler tamam dedim gönderin modem gelince tarife değişikliği yaparız dediler. Bugün modem geldi ama şimdide VDSL için boş port yok diyorlar napıcam şimdi boşuna bide modem parası ödüyorum?
Sanırım biraz öyle oldu. Ama bilgilendirme yapılmalıydı arayıp söyleyin.

Ödeme, iade et modemi. Sağlamadıkları hizmete ödeme yapmak gibi bir zorunluluğun yok. Port taraması yapmadan modem göndermeleri bile saçmalık başlı başına. Nasıl firma bunlar anlamadım.

Ödeme, iade et modemi. Sağlamadıkları hizmete ödeme yapmak gibi bir zorunluluğun yok. Port taraması yapmadan modem göndermeleri bile saçmalık başlı başına. Nasıl firma bunlar anlamadım.
Tamam ben arayım o zaman tekrardan port yok diyorsunuz modemi niye gönderdiniz boşuna para ödüyorum diye söyleyim bakalım ne çıkacak.

Hocam bende bu interneti kullanıyorum amcamda amcamın taahhüt bitti fakat iptal edemedi en son e devletten iptal etti 8Mbps internet kullanıyorum 0.1'i gördüm size yemin edebilirim daha yeni altyapı yapıldı TurkNet 35'e geçeceğim galiba TurkNet kendisi port getiriyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı