Boşta GPU %100 kullanılıyor

Revivmeooi

Hectopat
Çok garip bir sorun yaşıyorum görev yöneticisinde GPU kullanımı %0 gözüküyordu bilgisayar biraz ısındığı için sıcaklık değerlerine bakmak istedim ekran kartına herhangi bir yük binmemesine rağmen GPU-Z programı üzerinde GPU Load %100 olduğunu gördüm hata vardır deyip AMD programına baktım aynı şey vardı. GPU sıcaklığının boşta 63 derece olması da normal değil. Neden oluyor olabilir?

Sistem İmzada.

Son düzenleme:
Öncelikle virüs taraması yapın. Görev yöneticisi>İşlemler kısmında GPU kullanımını hangi uygulamanın arttırdığı gözükmüyor mu?

Hayır görev yöneticisinde herhangi bir şekilde GPU kullanımı gözükmüyor bilgisayarı kapatıp açtım düzeldi şu an herhangi bir kullanım söz konusu değil fakat daha önce de oldu Sabotaj ile alakalı olabilir diye düşünüyorum oyuna girip çıktığım zaman oluyor sanırsam.

@Revivmeooi Alt tab yaptığınız takdirde bazı oyun exe'leri %100 kullanıma geçiyor, fakat siz oyundan çıktıktan sonra bu problemi yaşadığınızı söylüyorsunuz, bilemedim. Sadece bahsettiğiniz oyundan çıkınca yaşıyorsanız, oyun ile alakalıdır. Diğer oyunlarda da deneyin isterseniz, problem devam ederse tekrar belirtin, yardımcı olmaya çalışalım. Şu an düzeldiyse bir problem yok. 🙂

@Revivmeooi Alt tab yaptığınız takdirde bazı oyun exe'leri %100 kullanıma geçiyor, fakat siz oyundan çıktıktan sonra bu problemi yaşadığınızı söylüyorsunuz, bilemedim. Sadece bahsettiğiniz oyundan çıkınca yaşıyorsanız, oyun ile alakalıdır. Diğer oyunlarda da deneyin isterseniz, problem devam ederse tekrar belirtin, yardımcı olmaya çalışalım. Şu an düzeldiyse bir problem yok. 🙂
Hocam bilgisayarı 2 saat boyunca boş bıraktım ısı değerlerini de kenara koydum ne fan sesi var ne başka bir şey. Oyunla alakalı olduğunu düşünmekteyim şu an her yerde %0 gözüküyor mesela. CPU 45 GPU 41 derece.

Yeni konular

Geri
Yukarı