Boy Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Yapacağın şeylerin çok fazla faydası olacağını sanmam. Boy işi neredeyse tamamen genetiğe dayandığı için bu tür şeyler pek bir şey ifade etmiyor.
6 sene basketbol oynadım, bizim kendi inek, keçi, tavuklarımız vardı. Süt, peynir , yoğurt , yumurtayı tamamen kendimiz yapıp yiyorduk ama boyum 175 bile değil mesela. Annem ve babam kısa olduğu için ben de kısayım. Yeme içme alışkanlıkları ve spor çok fazla belirleyici faktör olmuyor genelde.
Boy genetiktir. Spor ve beslenme boy uzamasını çok çok az etkileyen faktörler. Yaşından dolayı fazla ağır kilolarla çalışamıyorsundur. Fitness boy uzamanı yavaşlatmaz veya engellemez. Sadece yapacağın egzersizlere dikkat et. Kemik ve eklemlerine zarar verecek egzersizlerden şimdilik uzak dur.
Bence de dediğiniz gibi genetik bir şey hafta sonları düzenli olarak basketbolda oynarım ama annemle babamın boyları da kısa.

Benim babam kısa, annem ve akrabaları uzun. 1.sınıftayken boyum kısaydı, daha sonra yüzmeye başladım her yaz günde 4-5 saat yüzdüm. Her sene dahada uzamaya ve büyümeye başladım. Şimdi lise 'deyim boyum 1.86 civarı kilom 85. Ayrıca denizde yüzünce güneş ışınları vurucak buda vücuduna ve kemiklerine katkı sağlayacak. Genelde nba'deki basketçiler çok uzun çünkü adamlar zenci genetiğinde var ve profesyonel basketbol oynuyor. Ben basketbolun boy uzattığı düşüncesine katılmıyorum, yani profesyonel oynanırsa evet belli bir seviyede uzatabilir ama sen gidip bir kursa veya kulübe 2 3 sene gitsen bir faydasını göremezsin.
Zaten yanlış yapmışsın en başta.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı