Boynum çok ağrıyor

ronaldofanboy

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GeForce GTX 1050 Ti, Ryzen 5 Pro 4650g 8 GB RAM (single channel) 2400 Mhz, B450M Pro M2 Max 480 GB SSD
İnternette bulduğum şeyler işe yaramadı 3 gündür aralıksız boynum ağrıyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mewing yapın ve dik durmaya çalışın postürünüzü düzeltin, masa başında çok oturmamaya çalışın oturcaksanızda her 1 saatte bir 5dk yürüyüş yapın koridorda filan.
Ek olarak boyun esnetmeleri işe yarar.

Başlığı görüp direkt daldım, aylardır dinmeyen sırt ve boyun ağrısından muzdaribim ben de. O yüzden konuya +1.

Sebep skalası yüksek olan bir konu. Bundan dolayı sebebi şudur denemez ancak genel olarak spor yapmak kaslarınızı güçlendirmek, postür bozukluklarını gidermeye odaklanan egzersizler yapmak. Alışkanlık haline gelmiş oturuş, yatış ve duruş pozisyonlarını incelemek gerekli görülürse düzeltmek çözüm olabilir. Kas ağrısı stresle bile tetiklenebilen bir durum olduğu için doktor gözlemi şart.

İnternette bulduğum şeyler işe yaramadı 3 gündür aralıksız boynum ağrıyor. Ne yapmalıyım?

Boynun tutulmuştur büyük ihtimalle yatma pozisyonu ya da ani bir hareket yapmışındır aynısı bana oldu aralıksız 3 4 gün ağrıdı doktora gittim bir şeyin yok dedi kas gevşetici ve ağrı kesici kas gevşeteciyi içtikten sonra kendime geldim.

Geri
Yukarı