Bozuk RAM soketini tamir etme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hypeplays

Hectopat
Daha fazla  
Anakartımın ram soketi bozuk. 2 adet ram takmak istiyorum takamıyorum. Anakartı değiştimem mi lazım yoksa başka çözümü var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim anakartım çok eski. Değiştiremem. İşlemcimi söylesem anakart önerir misiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın daha önceki mesajlarında yazdığın kobian kn6100m mi? İşlemcini yaz, bir öneri yazarız.

Evet anakartım kobian kn6100m
İşlemcim ise

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    10 KB · Görüntüleme: 633
Şu alttaki iki anakarttan birini alabilirsin. Benim önerim birincisini almaya gayret et. İkinci seçeneği ben masaüstü bilgisayarımda kullanmaktayım, 2 sene önce aldım.

Birincisini önermemin nedeni öncelikle diğerine göre yeni. Chipset farklı, ayrıca pci-e 2.0 ve takılabilir ram kapasitesi 16gb.

İkinci seçenekteki chipset eski, pci-e sürümü 1.0 ve takılabilir ram kapasitesi 8gb sınırlı. Ayrıca bus hızı düşük olduğundan am3+ işlemci alırsan işlemciden fazla verim alamazsın. Tıkanma yapabilir.

1. seçenek : Asrock 960GC GS FX
2. seçenek : Asrock N68C GS FX

Ekleme: Her iki anakartta 5200+ işlemcin ile uyumludur.

Son düzenleme:
Tamir olmaz diye biliyorum yeni almak gerekir ama onun yerine sistem alın fazladan para verip yoksa ölü yatırım olur.

Gönül ister sistemi değiştirsin. Ancak yeterli bütçesi şuan yok ise; tavsiye ettiğim anakartlar combo olduğundan para biriktirdiğinde am3+ işlemci ve ddr3 ram alarak yola devam eder.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…