Bozuk SD kartı nasıl geri döndürebilirim?

Bimci

Hectopat
Yaklaşık 1 hafta önce 64 GB SD kart aldım bugün SD kart bozuk dedi bilgisayarıma taktım biçimlendir yaptım biçimlendirme yapılamıyor dedi ve ondan sonra lütfen K sürücüsünün içine bir disk yerleştirin dedi verileri kurtarmak gibi bir amacım yok SD kartı nasıl geri döndürürüm önemli bir verim yoktu içinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 . SD kartınızı bir kart okuyucu ile bilgisayarınıza takın.
2 . Başlat menüsüne gidin, arama çubuğuna “cmd” yazıp enter’a bastığınızda programlar listesinde “cmd.exe”yi göreceksiniz.
3 . “cmd.exe”ye tıklayın ve ardından bozuk SD düzeltmenize izin veren aşağıdaki komut penceresini göreceksiniz.
4 . "chkdsk /X /f [sd card letter]:" veya "chkdsk [sd card letter]: /f" yazın.

Örneğin, kartınızın sürücü harfi G ise, "chkdsk /X /f G:" veya "chkdsk G: /f” yazın.

Eğer olmazsa bu programı indirin. SD Memory Card Formatter

1. SD kartınızı bir kart okuyucu ile bilgisayarınıza takın.
2. Başlat menüsüne gidin, arama çubuğuna “CMD” yazıp enter’a bastığınızda programlar listesinde “cmd.exe”yi göreceksiniz.
3. “cmd.exe”ye tıklayın ve ardından bozuk SD düzeltmenize izin veren aşağıdaki komut penceresini göreceksiniz.
4. "Chkdsk /X /F [sd card letter]:" Veya "chkdsk [sd card letter]: /F" yazın.

Örneğin, kartınızın sürücü harfi G ise, "chkdsk /X /F G:" Veya "chkdsk G: /F” yazın.

Eğer olmazsa bu programı indirin. SD Memory Card Formatter

Merhaba yaptım diske disk yönetiminden baktığımda 64 GB'lık disk 121 MB ayrılmamış olarak görünüyor

Başlat'a tıklayın oradan çalıştır yazın ardından aşağıdaki komutları tek tek uygulayın.
Kod:
diskpart
list disk
select disk x (x yerine sd kartınız hangi numarada ise o rakamı yazın)
clean (enter basın)
create partition primary
assign letter g: (g yerine diskleriniz arasında bulunmayan bir harf verin veya g olarak bırakın)
format fs=ntfs
Yukarıdaki adımları izleyin. Eğer olmazsa ntfs yerine fat32 yazarak deneyin. Eğer yine olmazsa aklıma başka bir fikir gelmiyor maalesef.

Geri
Yukarı