Brave Shields aktifken siteler düzügn çalışmıyor

keyguardx

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Brave kullanmaya başladım. Kısa süre içinde Brave Shields açtığımda Gmail veya Technopat Sosyal'de hata alıyorum. Üyeliklerime giremiyorum fakat sitelerde rahatça kullanabiliyorum.

Çok saçma ama ayarlardan çerezleri engelle kısmından sadece çapraz siteyi seçerseniz sorun kalkıyor.

1680281112348.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Üçüncü taraf çerezler gizliliği ihlal ettiğinden, Brave gibi tarayıcılar varsayılan olarak engeller. Üçüncü taraf çerezlerin engellenmesi Google vb. ile oturum açılan sitelerde, başka siteden hesap bilgisi çekmeyi önler. Yani bu bir gizlilik ayarıdır. Gizlilik takıntınız varsa açık tutmanızı ve sorun yaşadığınız sayfalarda, sayfa üzerindeki kalkan ayarlarından kapatmanızı öneririm.

2023-04-01_15-06.png

Diğer tarayıcılarda da bu çerezleri engelleme ayarı bulunuyor. Firefox sadece gizlilik korumasında, bu çerezlerin tümünü varsayılan olarak engellemiyor. Ayrıca koruma ayarını özel seçip ayarlamanız gerekiyor.

2023-04-01_15-07.png

Firefox'un belirli anlaşmalar veya basit kullanıcıyı kaybetmemek adına böyle yöntemler uyguladığını düşünüyorum. Gizlilik odaklı haber yapan ve tartışmalar dönen forumlarda bu yüzden sıkça eleştiriye tabii tutulur. LibreWolf veya Brave'in, Firefox'a göre daha çok gizlilik odaklı anılması da bu tarz sebeplerden dolayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı