Brave tarayıcı üzerinde virüs kontrol etme

GerıltofRiviya

Femtopat
Merhaba, ben Brave'den bir siteye girdim ve bu siteden bir şey indireceğim, siteye güvenli değil uyarısı veriyor.
Bu dosyayı Windows'ta 2. hesapta oturum açarak indirsem sonra VirusTotal'de taratsam, eğer virüs çıkarsa virüsün asıl 1. oturuma veya dosyalara sıçrama tehlikesi var mı?
Bağlantıyı tarattım bir şey çıkmadı( bağlantıyı taratmak ne kadar işe yarar veya işe yarar mı pek bilgim yok)
Yardımcı olablirseniz sevinirim, teşekkürler.

Uyarı siteye mi geliyor, dosyaya mı?
Özel değilse dosya korsan, illegal içerikli mi?

Defender/antivirüs açık olduğu sürece zararı olmaz.

Uyarı siteye mi geliyor, dosyaya mı?
Özel değilse dosya korsan, illegal içerikli mi?

Defender/antivirüs açık olduğu sürece zararı olmaz.

Uyarı siteye geliyor, henüz indirmedim.
exoscope.png

Bu, sitenin SSL sertifikası olmadığıyla ilgili. Yani kurulan bağlantının şifrelenmemesiyle alakalı. Sitenin kendi başına güvenilir olmamasıyla ilgili değil yani. Kısaca önemli değil. Dosya her neyse indirip kullanabilirsin, Defender/antivirüs açık olması şartıyla.

Peki anladım indirip deneyeyim o halde, teşekkürler 🙏

Linktek bir sanal makineye geçip, bağlantıyı orada açıp yürütün, Process Explorer gibi araçlarla takip de edebilirsiniz, tarama da yaparsınız. Boşu boşuna kendi sisteminizi riske atmayın.

Linktek bir sanal makineye geçip, bağlantıyı orada açıp yürütün, process Explorer gibi araçlarla takip de edebilirsiniz, tarama da yaparsınız. Boşu boşuna kendi sisteminizi riske atmayın.

Açılmıyor nedense, Hyper-V kullanacağım fakat işletim sistemi desteklemiyor Windows Home olduğu için.

Yeni konular

Geri
Yukarı