Bridgestone Blizzak LM005 kış lastiği nasıldır?

34lucifer28

Hectopat
Merhabalar,

3.16i BMW aracım için bridgestone blizzak LM005 kış lastiği aldım. Ancak henüz karlı zeminde deneyimim olmadı. Yakın zamanda da Kartepe'ye ailemi götürmek istiyorum. Bu lastiği kullanan arkadaşların yorumlarını ve değerlendirmelerini merak ettim. Malüm ailemle yolda kalmak istemiyorum. Sizce 225/45/17 bridgestone blizzak LM005 ile bahsettiğim yere çıkabilir miyim? Deneyimlerinizi bekliyorum.

Ben hiç bir zaman karlı teker kullanmadım. Ama yolda kalmaktan korkuyorum diyor iseniz yedek lastik ve kroki götürebilirsiniz.

Ben hiçbir zaman karlı teker kullanmadım. Ama yolda kalmaktan korkuyorum diyor iseniz yedek lastik ve kroki götürebilirsiniz.

Hocam aslında sorum lastiğe herhangi bir zarar gelir mi değildi. Öğrenmek istediğim bu kış lastiğini kullanan var ise karlı yoldaki performansının nasıl olduğunu öğrenmekti.

Blizzak LM005 iyi kış lastiklerinden biri. Ben kullanmadım ama daha kalitesiz kış lastikleri ile karlı tepelere çıkanlar var.
Diğer yandan karda sürüş bilgi ve tecrübe istiyor. Deneyiminiz yoksa karda sürüş videolarını izlemenizi öneririm. Bir de rampa olmayan yerlerde kar bulabilirseniz tecrübe edinme imkanı olur.

Arkadan itişli araba karda dezavantajlıdır. Lastikleriniz yılın ortalamada en iyi kış lastikleri. Ancak sizin yerinizde olsam karda bırakın yolculuk yapmayı, arabamı yerinden kımıldatmam, hatta arabama kayıp çarpabileceklerini düşünerek kar bastırmadan güvenli bir yere çekmeye çalışırım. Ben böyle yapıyorum yani. Siz dünyanın en iyi şoförü olun, en iyi araba ve lastikleri olsun, çarpacak adama hiçbir şey yapamazsınız. Çarptıktan sonra da kızamazsınız, karda kaydık kusura bakmayın derler, olan sizin arabanıza olur. Zorda kalmadıkça arabanızı kımıldatmayın, taksi çağırın.

Blizzak LM32 kullancısı olarak şöyle söyleyebilirim. Konforu az olan yoldaki küçük bozuklukları bile size hissettiren bir lastik fakat yol tutuşu anlamında çok iyi bir lastik. LM005 te buna yakın bir şey olacaktır.

Geri
Yukarı