British kediyle nasıl bakılır?

talhacosan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba! Bugün bir kedi sahiplendik kediyi Scottish sanıyorduk, eve getirince fark ettik British cinsi bir kediymiş. Şu anda eve alışma sürecinde tabii ki de annem ve babam kediyi istemedi. Şu anda kedinin tuvaleti, yemi ve suyu odamda duruyor. İlk defa kedi sahiplendik pek ne yapılır bilmiyorum, neler yapmam gerek ve neler yapmamam gerek yazarsanız sevinirim. 2. katta oturuyoruz kedi balkondan düşer belki korkusuyla pek fazla balkonun kapısını açmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sukutır cinsi olsa isteyecekler miydi? Kediye bakmak kolay kumuna patisini 1 defa değdirin direkt alışıyolar bende öyle olmuştu yani. Camı balkonu biz 4. kattayız bizde açmıyoruz kuşlaea atlamaya çalışıyor diye. Evdekilerde kedi onlara kur yapıp kucağına atlayınca alışılar sorun olmaz.

Yaş mamayı sürekli vermeyin 3 hafta 1 verin öbür türlü ağızları yara oluyor.

Sukutır cinsi olsa isteyecekler miydi? Kediye bakmak kolay kumuna patisini 1 defa değdirin direkt alışıyolar bende öyle olmuştu yani. Camı balkonu biz 4. kattayız bizde açmıyoruz kuşlaea atlamaya çalışıyor diye. Evdekilerde kedi onlara kur yapıp kucağına atlayınca alışılar sorun olmaz.

Yaş mamayı sürekli vermeyin 3 hafta 1 verin öbür türlü ağızları yara oluyor.

Hocam kedinin tuvalet egitimi falan var sadece sahiplendigimiz adam 2 3 ay sonra kisirlastirin dedi bir belediye bedavaya yapiyormus ve 3 ay sonra asilarini yaptirmamiz gerekiyormus onu nerede nasıl ve kac TL'ye yaparlar bilmiyoruz onun disinda internette kediler icin balkona ip benzeri bir korumalik vardi suanlik onlari dusunuyorum.

Hocam kedinin tuvalet egitimi falan var sadece sahiplendigimiz adam 2 3 ay sonra kisirlastirin dedi bir belediye bedavaya yapiyormus ve 3 ay sonra asilarini yaptirmamiz gerekiyormus onu nerede nasıl ve kac TL'ye yaparlar bilmiyoruz onun disinda internette kediler icin balkona IP benzeri bir korumalik vardi suanlik onlari dusunuyorum.

Bizde o iplerden almayı düşünüyoruz eğer bizden önce alırsanız haber verirsiniz, ona göre bizde alalım veya almayalım. Bizim veteriner kedi muanesine 150 TL alıyor. Aşılarına 350-420 TL alıyor. Henüz biz kısırlaştırmadık ama kısırlaştırma ücretine 2500 TL dedi eğer bedava yapılıyorsa yaptırın ama doktorun güvenilir olmasına dikkat edin sonra sıkıntı çıkmasın. Bu arada bizim kedinin cinsi tekir. Yani tek bir muayene+aşı ya 550 TL gidiyor biraz tuzlu ücretleri.

Bizde o IP'lerden almayı düşünüyoruz eğer bizden önce alırsanız haber verirsiniz, ona göre bizde alalım veya almayalım. Bizim veteriner kedi muanesine 150 TL alıyor. Aşılarına 350-420 TL alıyor. Henüz biz kısırlaştırmadık ama kısırlaştırma ücretine 2500 TL dedi eğer bedava yapılıyorsa yaptırın ama doktorun güvenilir olmasına dikkat edin sonra sıkıntı çıkmasın. Bu arada bizim kedinin cinsi tekir. Yani tek bir muayene+aşı ya 550 TL gidiyor biraz tuzlu ücretleri.

Hocam bilgilerinizi paylastiginiz icin tessekur ederim. Kediyi kuzenim gordu cok begendigi icin kediyi kuzenim sahiplendi bu bilgileride bire bir aktardim onlara tekrardan tessekur ederim 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı