British shorthair Kedi çok tüy döküyor

sarrowx

Hectopat
Daha fazla  
British shorthair kedim var. Yani şöyle diyeyim nereye çıkarsa orası böyle tüy yapışıyor. Mouse pad üstü bile sabah kalkınca hep tüy normal mi?

Normal bu kedi cinsi çok tüylü furminator ya da kaliteli tarak alarak tara ama acıtma canını yoksa hiç taratmaz. Tararken ödül maması ver alıştır taratmaya.

186 kiloluk eski yurt arkadaşım kadar dökemez. Onun kıllarıyla başa çıkabildiysem ufacık bir canlının kıllarıyla da başa çıkabilirsin bence. Her sabah kediyi tararsan dökülecek olanlar en başta dökülür.

Ayrıca kıldır o, tüy kuşlarda olur. :)

Hocam mama ve stres faktörü çok etkili. Ben 2 yaşında kedi sahiplendim, öncesinde çok tüy döküyordu ben sahiplendikten sonra n&d mamaya geçtim, her gün tıraş etmeye başladım şu an tüy dökmesi bayağı azaldı. Eğer kalitesiz mama kullanıyorsanız ve kediniz mutlu değilse maalesef çok tüy döker

Hocam mama ve stres faktörü çok etkili. Ben 2 yaşında kedi sahiplendim, öncesinde çok tüy döküyordu ben sahiplendikten sonra n&d mamaya geçtim, her gün tıraş etmeye başladım şu an tüy dökmesi bayağı azaldı. Eğer kalitesiz mama kullanıyorsanız ve kediniz mutlu değilse maalesef çok tüy döker.

Bende nd kullanıyorum tüyleri yumuşacık oldu.

Mamasına dikkat edin. Bazı mamalar ekstra tüy dökülmesine neden olabiliyor. Eğer aşırı derecede fazlaysa tavsiyem vetlerde satılan klinik mamaları denemeniz.

ND'de iyi bir mama ancak bazı durumlarda kediye ağır gelebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı