BTK Akademi'den alınan sertifika hakkında sorular

rainman23

Hectopat
Merhaba. BTK Akademi'den SQL eğitimine başladım dün. Daha önceden biraz Access üzerinden sorgu bilgim var. Bu eğitimi bitirdikten sonra Sertifika sınavı oluyor yazılana göre. SQL dışında Web Tasarımda Front-end eğitimlerine de başlamak istiyorum. Birkaç sorum var:
1-) Bu sınavlar zor mu sizce? Eğitimleri tamamlayıp biraz pratikle geçilebilir mi?
2-) Bu sertifikanın geçerliliği nasıldır? Mesela Udemy'nin pek geçerliliği yok anladığım kadarıyla ama Coursera'nın geçerliliği iyi diye biliyorum.
3-) Alınan sertifikalar ile 1 Milyon İstihdam Projesi sayesinde iş imkanı sağlıyor mu veya yardımı dokunuyor mu?

Teşekkürler.

1) sınavların çok zor olmadığına dair birkaç yorum okumuştum, zor olsa da belirli bir süre geçtikten sonra aynı sorularla sınava girebildiğine dair birkaç gördüm BTK'de.
2) hiçbir sertifikanın kendini geliştirmediğin sürece geçerliliği yok çünkü bir yetkinlik göstergesi değil sadece eğitim aldığını gösteriyor. Bu eğitimleri almış olduğunu göstermen elbette iyi ancak işverenler sertifika ile edinmiş olduğun bilgileri çeşitli yollarla sınarlar.
3) BTK'de bir özgeçmiş kısmı var, kendi iddialarına göre istihdam da sağlıyorlar ancak hiç BTK'den istihdamı sağlanan kimse ile tanışmadım.
Kolay gelsin.
Merhaba. BTK Akademi'den SQL eğitimine başladım dün. Daha önceden biraz Access üzerinden sorgu bilgim var. Bu eğitimi bitirdikten sonra Sertifika sınavı oluyor yazılana göre. SQL dışında Web Tasarımda Front-end eğitimlerine de başlamak istiyorum. Birkaç sorum var:
1-) Bu sınavlar zor mu sizce? Eğitimleri tamamlayıp biraz pratikle geçilebilir mi?
2-) Bu sertifikanın geçerliliği nasıldır? Mesela Udemy'nin pek geçerliliği yok anladığım kadarıyla ama Coursera'nın geçerliliği iyi diye biliyorum.
3-) Alınan sertifikalar ile 1 Milyon İstihdam Projesi sayesinde iş imkanı sağlıyor mu veya yardımı dokunuyor mu?

Teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı