Bu ayarlardan bazıları kuruluşunuz tarafından yönetilir hatası nedir?

Cicenes35

Hectopat
Makaleler
3
Selam hocalarım, böyle bir şeyle karşılaştım şok oldum. Ne alakası varsa görev çubuğuna sağ tıklayıp görev çubuğu ayarlarına girdim bir baktım böyle bir şeyle karşılaştım, oysaki orijinal Windows 11 kullanıyorum bu ne alaka? Microsoft hesabı da bilgisayarda yönetici, bu hesaptan üstü yok.

1696100658529.png

Terminale "slmgr -dlv" yazıp ekran görüntüsü paylaşabilir misin? Şirketler için kullanılan bir etkinleştirme yöntemi kullanılmıştır diye düşünüyorum.

KMS sunucusuna bağlanarak etkinleştirme yapılmış. KMS yöntemi normalde şirketler bilgisayarlarını toplu lisanslayabilsin diye bir sunucuya bağlanılarak etkinleştirme yapılan yasal bir yöntemdir. Ama attığın SS'e bakılırsa korsan bir KMS sunucusuna bağlanılmış. Bu durumda "Bu ayarlardan bazıları kuruluşunuz
tarafından yönetilir" yazısını görmen normal. Ama KMS sunucusunun korsan olması tabii ki riskli. Etkinleştirmeyi kim yaptı?

KMS sunucusuna bağlanarak etkinleştirme yapılmış. KMS yöntemi normalde şirketler bilgisayarlarını toplu lisanslayabilsin diye bir sunucuya bağlanılarak etkinleştirme yapılan yasal bir yöntemdir. Ama attığın SS'e bakılırsa korsan bir KMS sunucusuna bağlanılmış. Bu durumda "bu ayarlardan bazıları kuruluşunuz.
Tarafından yönetilir" yazısını görmen normal. Ama KMS sunucusunun korsan olması tabii ki riskli. Etkinleştirmeyi kim yaptı?

Trendyol'dan key aldım.

Trendyol'dan key aldım.

CMD'ye birkaç satır komut yazarak bu KMS yöntemi ile etkinleştirme yapılır hocam. Ya da bir program çalıştırmış olmalısınız. Key girerek bu lisansı elde edemezsiniz. Bilgisayarınızdaki key "W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX". Bu da size özel değil genel bir keydir. Yani bilgisayarınız o aldığınız key ile etkinleştirilmemiş.

Key almadan önce bilgisayarınızı farklı yollarla etkinleştirmiş miydiniz?

CMD'ye birkaç satır komut yazarak bu KMS yöntemi ile etkinleştirme yapılır hocam. Ya da bir program çalıştırmış olmalısınız. Key girerek bu lisansı elde edemezsiniz. Bilgisayarınızdaki key "W269n-wfgwx-YVC9B-4J6C9-T83gx". Bu da size özel değil genel bir keydir. Yani bilgisayarınız o aldığınız key ile etkinleştirilmemiş.

Key almadan önce bilgisayarınızı farklı yollarla etkinleştirmiş miydiniz?

Hayır hocam key aldım trendyoldan sadece yani dolandırıldımmı.

Geri
Yukarı