Bu bakkallar bir bana mı böyle denk geliyor?

Furkan Demirkıran

Kilopat
Süper Moderatör
Hayırlı günler, bugün sigara almaya girdim bir bakkala yabancı değil de samimi olmadığım bir bakkal, 25 yaşlarında bir genç bakıyor. Kredi kartım ile alışveriş yapacaktım kredi kartını veriyorum okuttuktan sonra temassız ile kartı bana doğru insan gibi vermesi gerekirken gidip masaya fırlatırmış gibi atıyor. Neyse dedim ödemeyi yaptı o arada telefonla da konuşuyor ne dediği belli değil tamam dedi bende aldım sigarayı çıktım.

Çıkarken seslendi post okumamış herhalde tekrardan verdim kartı okutsun diye gene aynı kartı gidip masaya fırlatırmış gibi atti ben de ya sabır diyerek oradan aldım. Bu bakkallara özel bir şey mi bana mı denk geliyor böyle cinsleri anlamadım gitti, kavga çıksa biz suçlu olacağız polisidir uğraşıp duracağız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam esnaf bir aileden geliyorum ve esnafın çoğunluğu böyle, fiyatta kazıklarlar müşteriye insan gibi davranmazlar sonra da sıkışınca 'esnaftan alışveriş yapın, zor günde veresiye marketler vermiyor' gibi laflar ediyorlar.

Hocam esnaf bir aileden geliyorum ve esnafın çoğunluğu böyle, fiyatta kazıklarlar müşteriye insan gibi davranmazlar sonra da sıkışınca 'esnaftan alışveriş yapın, zor günde veresiye marketler vermiyor' gibi laflar ediyorlar.
Kesinlikle öyle, fiyatta da öyle yukarıdaki yazı da belirtmedim ama ürünün normal fiyatından daha fazlaya sattı ürünü. Her esnaf böyle dediğiniz gibi, neyse ne diyelim ki sağlık olsun bir daha işim olmaz zincir marketlerden alırım alicagimi olur biter teşekkür ettim.

Temassız ödeme yaparken kredi kartını sizden almamaları gerekiyor. NFC ile ödeme yaparken de kimse telefonunuzu elinizden almıyor. İlk hata burada. İkinci hata da kartın fırlatılmasında. Hasar görebilir ve hoş olmaz. İki konuda da uyarmanızı, aynı şekilde devam ederse farklı bir yerden alışveriş yapmanızı öneririm. İnsan en azından saygılı olmak zorunda.

Kesinlikle öyle, fiyatta da öyle yukarıdaki yazı da belirtmedim ama ürünün normal fiyatından daha fazlaya sattı ürünü. Her esnaf böyle dediğiniz gibi, neyse ne diyelim ki sağlık olsun bir daha işim olmaz zincir marketlerden alırım alicagimi olur biter teşekkür ettim.
Markete gitmek yerine yakındaki bakkala girdim. 9 liralık şeye 20 lira almıştı benden. O günden sonra su ve bazen de ekmek harici bir şey almıyorum🙂 Fiyatlarını da yazmıyor üstüne.

Yeni konular

Geri
Yukarı