Bu devirde teknoloji olmazsa olmaz mı?

Teknolojinin kelime anlamını fazla kısıtlıyoruz sanırım? 200 sene önce de teknoloji vardı.

Evet hocam 200 sene önce de elektrikli otomobiller vardı, hatta iPhone 15 200 sene önce çıkmış diye biliyorum.

Dostum eskiden teknoloji yoktu, insanlar daha güzel yaşıyordu demen yanlış bir düşünce. Her devirde insanlar zor bir hayat yaşamıştır. Sadece akıllı telefonlar yok iken sohbetler daha kaliteliydi. Teknoloji hayatımızı kolaylaştırdı ama hiçbirşeyin anlamı kalmadı. Şöyle bundan 25 30 yıl önce kimse sebep olmadan fotoğraf çektirmezdi. Şimdi ise sosyal medya fotoğraf çektirmeye bir sebep getirdi.

Evet, katılıyorum. Ama eskiden teknolojimi yok muydu sizce? Tabii ki de yoktu o zamanlarda PS 5 gibi makineler var mıydı?

Evet hocam 200 sene önce de elektrikli otomobiller vardı, hatta iPhone 15 200 sene önce çıkmış diye biliyorum.

İlk elektrik motorlu araç 188 sene önce üretildiği için aslında vardı evet. iPhone ise 20 sene önce bile yoktu uç bir örnek bu.

Teknoloji bunlarla sınırlı değil, ilk çağda ateşi kullanmayı öğrenerek vahşi hayvanlardan korunmak ve ısınmak da bir teknolojik gelişmeydi. Kelime seçimin yanlış olmuş yalnızca.

Hocam teknolojiyi sadece prize takıp kablosuz bağlantı kullanan araçlar değil misal balon, el arabası veya en basit tekerlek bile teknolijidir.

Bu sözü siz mi söylüyorsunuz yoksa alıntı mı? Kayıt ettim, mantıklı.

İlk elektrik motorlu araç 188 sene önce üretildiği için aslında vardı evet. iPhone ise 20 sene önce bile yoktu uç bir örnek bu.

Teknoloji bunlarla sınırlı değil, ilk çağda ateşi kullanmayı öğrenerek vahşi hayvanlardan korunmak ve ısınmak da bir teknolojik gelişmeydi. Kelime seçimin yanlış olmuş yalnızca.
Bilgilendirme için teşekkürler. Anlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı