Bu konulardan neden ceza aldım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tuğrahan sezer

Hectopat
Ekran Görüntüsü (140).png

Ekran Görüntüsü (225).png

Arkadaşlar ve moderatörler burada görüldüğü üzere iki farklı nedenden dolayı ceza yedim. Bunlardan biri bir iki ay önce diğeri ise bir saat önce falan oldu. İlk fotoğrafa zaten diyecek bir şey bulamıyorum. Beni nick'imden dolayı banladılar.

Ha evet nick'im ismin fakat yine de nick hani. Başka bir şey yüzünden banlandım desem ben o konuda adımı (nick'imi) kullanmadım. Bunun tek bir açıklaması var yani o da nick. Hadi dedim olur böyle şeyler -nick'ten dolayı banlanmak- uzatmayayım.

Fakat bugün konu dışı bir konu açtım. Ve fotoğraf da da görüleceği gibi bir yazı yazdım. Ve beni gereksiz mesaj diyerek banladılar. Tamam evet gerekli bir mesaj değil ama konu bir kere konu dışı kategorisinde. Ayrıca bu tür mesajlar illaki başka konularda da oluyor. Mesela dündü sanırım birisi araba tavsiyesi istiyor oradan bir arkadaş geyik yapıyor bende geyiğine eşlik ediyorum.

Bundan ban yemedim. Ama bundan yedim. Technopat'ı seviyorum. Bilgi birikimi olsun yardımcı olmak isteyen kimseler olsun. Fakat lütfen bir kişiyi cezalandırırken biraz daha insaflı olalım. Ben o konuya sırf bu yüzden bir saat yazamadım. Ha burada kural almasın vs. demiyorum.

Ben okulda edebiyat sınavında noktalamaya büyük küçük harfe dikkat etmez iken sırf Technopat kuralı var diye klavyede kuralları alışkanlık haline getirdim. Ve bu iyi bir şey aslında. Fakat moderatörler lütfen bir kişiyi cezalandırırken gerekli şeyler için cezalandıralım.

Sonuçta ben orada o mesajı yazdım diye konuma yazan kimse" ya kardeş sen bunu niye yazıyorsun" demedi. Ve lütfen biraz daha merhametli olalım.

İlk önce şunu açıklayayım: Nick'ten dolayı banlanmak (hakaret, argo vb. içermedikçe) diye bir şey yok.

İlk ceza aldığınız mesaj:
1607272747918.png

Burada "Bf", "switch" ve "tl" kelimelerinden dolayı ceza aldınız.

Normalde bir mesaja sadece bir ceza verilebildiği için profilinizden uyarıldınız :) Size sadece isminiz gözüktü.

Tamam evet gerekli bir mesaj değil ama konu bir kere konu dışı kategorisinde.
Konu dışı kategorisinde olması istediğiniz gibi konun dışına çıkabileceğiniz anlamına gelmiyor :)

Ayrıca bu tür mesajlar illaki başka konularda da oluyor.
Gördüğünüz mesajları raporlayabilirsiniz.

Fakat lütfen bir kişiyi cezalandırırken biraz daha insaflı olalım.
Yeterince insaflı olduğumuzu düşünüyorum :)

Ben okulda edebiyat sınavında noktalamaya büyük küçük harfe dikkat etmez iken sırf Technopat kuralı var diye klavyede kuralları alışkanlık haline getirdim. Ve bu iyi bir şey aslında.
Sizin de söylediğiniz gibi bu iyi bir şey :)

Fakat moderatörler lütfen bir kişiyi cezalandırırken gerekli şeyler için cezalandıralım.
Üzgünüm fakat kurallara uymak zorundasınız.

Sorularınızı sormanız için konuyu açıyorum. Geç cevap için üzgünüm, teknik bir hatadan dolayı gecikti :)

Son düzenleme:
1. durum için bir şey diyemem. Peki neden tamamıyla konuya bağlı kalmak zorundayım? Yani demek istediğim hani benim için bu çok basit bir şey. 1 saatlik bir cezayı hak edecek bir şey mi? 1. durum bir yanlış anlaşılma ama bilmiyorum açıkçası bir anda bir laf dönüyor ve ben de ona cevap veriyorum. Bundan banlanmak biraz can sıkıcı.

1. durum için bir şey diyemem. Peki neden tamamıyla konuya bağlı kalmak zorundayım? Yani demek istediğim hani benim için bu çok basit bir şey. 1 saatlik bir cezayı hak edecek bir şey mi? 1. durum bir yanlış anlaşılma ama bilmiyorum açıkçası bir anda bir laf dönüyor ve bende ona cevap veriyorum. Bundan banlanmak biraz can sıkıcı.
Üzgünüm, kurallar bunu gerektiriyor. Elimde olan bir durum değil :( Belirli aralıklarla öbür kullanıcılarımız eğlence amaçlı konular açıyorlar, oralarda sohbet edebilirsiniz :)

Sorununuzun çözüldüğünü düşünüyorum ve konuyu kilitliyorum. Eğer çözülmediyse lütfen "Rapor" sistemi üstünden ulaşınız :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı