Bu Laptopa SSD alınır mı

aligcr3

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim kullandığım laptop biraz eski bir cihaz.
Bu cihaz bayağı bir yavaş, bence depolama dışında diğer bileşenleri orta seviyede bir bilgisayar ama beni depolamasından ötürü çok yoruyor. Siz ne düşünüyorsunuz, onu da merak ediyorum. Bu cihaza yeni bir SSD alsam işimi görür mü? Ben genelde yazılım programlarıyla, Photoshop'la ilgileniyorum ve hızı yetersiz geliyor. Format attım ve kendimce bilinçli kullanıcıyım. Bilgisayarı elimden geldiğince temiz kullanırım. Lafın özü bu bilgisayara SSD alsam randıman alır mıyım? İşimi görür mü?

Peki bu cihaza alacaksam hangi ssd almalıyım çok fazla param yok benim işimi görsün yeter.
Bütçe:Maks 200 250

Cihazım:
HP15-AC108NT GRİ CORE İ5 5200U 2.2GHZ-4GB-500GB HDD-15.6''-2GB-W10 NOTEBOOK fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Son düzenleme:
Arkadaşlar benim kullandığım laptop biraz eski bir cihaz.
Bu cihaz bayağı bir yavaş, bence depolama dışında diğer bileşenleri orta seviyede bir bilgisayar ama beni depolamasından ötürü çok yoruyor. Siz ne düşünüyorsunuz, onu da merak ediyorum. Bu cihaza yeni bir SSD alsam işimi görür mü? Ben genelde yazılım programlarıyla, Photoshop'la ilgileniyorum ve hızı yetersiz geliyor. Format attım ve kendimce bilinçli kullanıcıyım. Bilgisayarı elimden geldiğince temiz kullanırım. Lafın özü bu bilgisayara SSD alsam randıman alır mıyım? İşimi görür mü?

Cihazım:
HP15-AC108NT GRİ CORE İ5 5200U 2.2GHZ-4GB-500GB HDD-15.6''-2GB-W10 NOTEBOOK fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Evet. 6 7 senelik bilgisayarda bile çok farkediyor.
Ekleme: Sanırım DVD yeride var. DVD yerine eski HDD'ni takabileceğin aparat alarak depolama olarak kullanabilirsin.

Eski laptopumu SSD sisteme geçirmiştim, hız konusundaki farkı tahmin bile edemezsiniz. Kesinlikle değer, SSD artık şart.

Windows 10 ile gelen bir cihaz ve hala aynı sistemi kullandığınızı düşünürsek, bir sata ssd kullanmanın ciddi fayda sağlayacağını düşünüyorum. Diğer özellikleri sizin kullanım amacınıza hala uygun. Bence değer. 240 veya 480 GB SSD takılabilir bence.

Dayımın 9 yıllık laptopuna 2 gün önce SSD taktım. Acayip bir hız farkı var. 40 yaşındaki dayım 2 gündür bana 'Ne rahatlık varmış ya' diyip duruyor 😂 İnternetten ekstra bu kutuyu aldık. Çıkardığımız HDD bunun içine koyduk böylece o da boşa gitmemiş oldu. Fakat SSD konusunda bütçenizi biraz arttırma imkani varsa Samsung'dan şaşmamanızı öneririm.

Daha 2 gün önce bu işlemi yaptım. Bilgisayarım çok eski İntel i3 2330M işlemcili. SSD olarak Sandisk SSD Plus aldım beni tatmin etti Windows açılışı konusunda.

cd girişine bir aparat sayesinde takılabiliyor 100% almak için ise sabit diskin yerine takıp sabit diski de aparata takabilirsiniz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı