Çözüm Bu macOS Kopyası Hasar Görmüş Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

blackandyellow

Kilopat
Makaleler
51

İmajımız ile kurulumda (10.15.2 için (Intel)) mobile config 1-2 veya diğer desktop config 1-2 ile deneyeniz; Clover options configs kısmından seçebilirsiniz. Benim başıma bir üçüncü nesil i7 işlemcide hata olmamasına rağmen hasarlı uyarısı geldi ve Clover options SMBIOS kısmından varsayılan iMacPro1,1 kısmını MacPro6,1 yaptım ve kurup açabildim.

Sisteminize en uygun SMBIOS ile kullanınız deneyerek bu şekilde sorun yaşamazsınız.

Merhaba dedikleriniz birebir aynı şekilde gelişti. 3. nesil i7 mobil bir işlemcim var. Rehber videolarını vs. izledim her şey sorunsuz gerçekleşti. Fakat "Kopya hasar görmüş" hatası geçmiyor.
İmajımız ile kurulumda (10.15.2 için (Intel)) mobile config 1-2 veya diğer desktop config 1-2 ile deneyeniz; Clover options configs kısmından seçebilirsiniz. Benim başıma bir üçüncü nesil i7 işlemcide hata olmamasına rağmen hasarlı uyarısı geldi ve Clover options SMBIOS kısmından varsayılan iMacPro1,1 kısmını MacPro6,1 yaptım ve kurup açabildim.

Sisteminize en uygun SMBIOS ile kullanınız deneyerek bu şekilde sorun yaşamazsınız.

Burada yazdıklarınızı da pek anlayamadım açıkçası. Tam olarak en temelden neyi nereden hangi program üzerinden yapmam gerektiğini açıklayabilir misiniz rica etsem?

(Bu arada indirdiğim dosya VM10144KemalALKIN.iso.iso adlı dosyanın kopyası)
Screenshot_1.png

Belki garip gelecek ama , bilgisayarın tarihini geri çekip yükleme yaparsanız hata almayacaksınız. En azından daha dün akşam macos high sierra kurarken aynı hatayı aldım bios girip tarihi geçince yüklemeye başlıyor. Sebebi gayet belli inen imajların imza tarihi dolduğu için hasarlı dosya diye hata veriyor.

Sonradan bu konuya uğrayıp mesajı gören olursa eğer çözümünü yazıyorum aşağıya.

mac OS 10.13, mac OS 10.14 hatta mac OS 10.15'de bile bu hatayı alabilirsiniz.

Kurulum ekranına geldiğinizde Terminal'i açıp
date 0202150016
yazıp komutu girerseniz eğer tarihiniz 2 Şubat 2016 saat 15:00'e ayarlanmış olur. Bu sayede kuruluma devam edebilirsiniz.

mac OS 10.14 Mojave için 2018 senesinden bir tarih deneyebilirsiniz. Genelde o tarihlerde ayarlayıp geçebiliyorum o hatayı.

mac OS 10.15 Catalina için de dün 2021'e ayarladım garip bir şekilde devam etti. Sistem kurulduktan sonra interneti bağlandığınızda sistem saati normale dönüyor zaten. Herhangi bir sıkıntı kalmıyor.

Saat tarih formatı : AyGünSaatYıl şeklinde gidiyor. Bu formata bağlı kalarak deneyebilirsiniz.

@BEFEGA

date 0202150016
yazıp komutu girerseniz eğer tarihiniz 2 Şubat 2016 saat 15:00'e ayarlanmış olur. Bu sayede kuruluma devam edebilirsiniz.

mac OS 10.14 Mojave için 2018 senesinden bir tarih deneyebilirsiniz. Genelde o tarihlerde ayarlayıp geçebiliyorum o hatayı.

mac OS 10.15 Catalina için de dün 2021'e ayarladım garip bir şekilde devam etti. Sistem kurulduktan sonra interneti bağlandığınızda sistem saati normale dönüyor zaten. Herhangi bir sıkıntı kalmıyor.

Saat tarih formatı : AyGünSaatYıl şeklinde gidiyor. Bu formata bağlı kalarak deneyebilirsiniz.
Kurulum ekranından terminali nasıl açacağım?

Son düzenleme:
Terminali buldum, tarihi ayarladım ama yine hata verdi, inat ettim girişleri değiştirerek ısrarla denedim sonunda orayı geçtim ama şu anda da USB den kurulum yapılan ekranda takılıp kalıyor bilen var mı?
Terminali buldum, tarihi ayarladım ama yine hata verdi, inat ettim girişleri değiştirerek ısrarla denedim sonunda orayı geçtim ama şu anda da USB den kurulum yapılan ekranda takılıp kalıyor bilen var mı?
Bence sadece denemek lazım. Fotoğrafı yüklediğim kısa süre içerisinde akşam defalarca denediğim ama yüklenmeyen ekran bir de baktım bir dakika içinde yüklenmiş.

Dosya Ekleri

• A0D7C3C2-B511-48B2-A820-DABA70F40C15.jpeg
    A0D7C3C2-B511-48B2-A820-DABA70F40C15.jpeg
    7,7 KB · Görüntüleme: 252
Son düzenleme:

date 0202150016

Hocam çok teşekkür ederim gerçekten beni bilgisayarcıya götürmekten kurtardın çok saol :)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı