Bu uyarıların anlamı ne?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Zurnadürüm

Kilopat
Makaleler
22
Daha fazla  
Merhaba moderatörler. 1 saat önce 2 adet uyarı aldım. 1 uyarıda sebep var ama diğerinde sebep yok.

1. uyarı:
Uyarıda sebep profilim gösterilmiş . Yani yanlış olan ne? İsmimi "Dark soul selami" diye mi değiştirmem lazım ?

2. uyarı:
Burada da uzun cümle kullanılmış yazılmış. Toplam 4 kelimeden oluşan cümlede daha neyi kısaltacağım ? Yanda olan "benim gibi" yazısı bir not. Yani cümle değil.
Hatalarım nerede gösterseniz güzel olur.
Raporladım fakat geri dönüş gelmedi. Ben de bu konuyu açma ihtiyacı gördüm.
İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Öncelikle iki uyarı da aynı mesaj için verildi fakat bir mesaja teknik olarak direkt sadece bir uyarı verilebileceğinden ikincisi profilinizden verildi. Bu yüzden içerik olarak sadece profiliniz gözüküyor. Kısaca, uyarınızın sebebi profiliniz değil de ilk uyarının verildiği mesaj.

İlk uyarının gönderdiği mesajda içerik görünüyor. Düzenlenip şu hale getirilmiş:

Tuttu kelimesi sertleştiği için düzenlenmiş ve yay ayraçtan önce boşluk bırakılmış çünkü bu noktalama işaretinden önce ve sonra boşluk kullanılıyor. Tabii ondan hemen sonra nokta geldiği için boşluk bırakılmamış. Tuttu kelimesi için yazım kurallarına uymayan mesaj uyarısı verilmiş. Profilinizden verilen uyarının sebebi de yay ayraç öncesi boşluk kullanmamanız idi.

Yazım kurallarına uymayan mesaj için gönderilen uyarı mesajı standart olduğu için oradaki her şey sizin için geçerli olmuyor, sadece size genel olarak bilgi veriyor. Şunlara uymadınız değil de şunlara uyulmalı gibi yani. Örnek olarak verilen yazım kuralları dışında bir hata da yapmış olabilirsiniz.

Önceden düzenlenmemiş fakat alttaki kelimesinden sonra virgül gelmesi de iyi olurmuş. Düzenlenip o da eklendi.

Eksik kalan bir nokta veya merak ettiğiniz bir şey varsa mesajımı rapor edebilirsiniz. Konunun kilidini açıp açıklayabilirim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…