Bütçe kısıtı olmadan F/P sistem tavsiyesi

Pardon ya. Iyı yapmışım o zaman. Sız yıne de 240mmlık soğutucu alın bence. Arkadasın da gönlü olsun.

Dalga mı geçiyorsunuz? 120mm ile 7800x3D soğutmaya çalışan birini dikkate almıyorum. İnternetten F/P sistem yazıp ilk önünüze geleni attığınızı o kadar belli etmeyin. 7700XT ile 7800x3D kimde gördünüz orası da ayrı merak konusu. Üstüne DRAM'less SSD aldırıyorsunuz, ona hiç girmiyorum.

Önceki yazılanları okumadan yorum yapıyorsunuz. Ayrıca konuya gırıs şekliniz uslubunuz, guldurmeyın benı demenız oldukça ukalaca ve saygısızca. Insan gibi söyleyebilirsinız sanırım dusuncelerınızı. Bu forumda saygısızlığa ve sevıyesızlıge tahammül edemıyorum.

Dostum konuda ne konuştuğun beni ilgilendirmiyor. Yaptığın öneri yanlış ve hala üstüne gidiyorsun. Şu sistemi almak için adam sence kaç gün çalışıp para biriktirmiştir hiç düşünmüyor musunuz? F/P başlık adı altında önerdiğiniz sistem 7700XT+7800x3D. Daha fazla tartışmayacağım, iyi sosyaller.

@GFYT Hocam üşenmeden eski mesajları okursanız eğer konunun buraya nasıl geldiğini anlarsınız, okumamışsınız gibi geldi bana biraz. Çok detaylıca yazıp çizmeye çalıştım isteklerimi. Ondan sonra yorum yapsanız daha sağlıklı olurdu sanki.

Konunun akıbetini aşağı yukarı anladığımı sanıyorum ve orantısız olan bu sistemi almamanız gerektiğini tekrar belirtiyorum. Hadi diyelim aldınız, 7800x3D gibi üst seviye işlemciyi 120mm ile soğutmanızın mümkün olmadığını söylüyorum. Israrla konuyu anlamadığımı söylüyorsunuz herhangi öneri istiyorsanız etiketleyin farklı konuda yardımcı olurum.

@GFYT Okuyun diye ısrar etme sebebim aynı şeyleri yaza yaza kendimi herkese ifade edeceğim diye sayfalarca uzadı gitti mesele. Öneriye ihtiyacım tabiki var. Yine de özetleyeyim, el mahkum;

1-) Bilgisayar konusu uzun yıllardır takip ettiğim bir konu değil, güncel olarak bilgim 0(sıfır).
Önerilen sistem; https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-...ual-oc-12gb-rx7700xt-oyun-bilgisayari-p-50871

Ek olarak:

2-) 20'li yaşlarda değilim, oyun meraklısı değilim;

3-) 1. maddedeki sistem şu şekilde özelleştirildi ve bunu almaya niyetlendim;
Ne demek ıstedıgınızı anladım. Paylaştığınız pchocası Venom sistemi aşağıdaki gibi ozellestırıp alabılırsınız.

Eki Görüntüle 2189915

4-) Sonrasında aklıma böyle bir fikir geldi;
Durum bu. 1'deki maddeye göre öneriniz varsa alabilirim. Veya konunun buraya gelişine yönelik bir öneriniz varsa o da olur.

1080P sistem için o ekran kartlarını ne yapsın?

1080p sistem için o ekran kartlarını ne yapsın?

1080p 144Hz monitöre Valorant, CS2 için 7800x3D üstüne 120mm soğutma öneriyorsunuz. Dediğim gibi tartışmayacağım, iyi sosyaller.

Almışken en iyisini al, üstüne 4K monitör de al paran varsa farkını ciddi manada görürsün. 7800x3D alacaksan en azından 4080 al ki bir şeye benzesin. @LightYagami sistemleri benden daha iyi takip ediyor, yardımcı olur.

Ben 144Hz monitör olduğunu bilmiyordum. Ayrıca o soğutmayı da tavsiye etmedim. Yüksek tazeleme hızında 7700XT alınabilir. Ama dediğiniz gibi 144Hz için gerek yok. İşlemci de ekran kartı fazla güçlü oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…