Bütün laptopların bataryası en fazla 3 saat mi dayanıyor?

• Konuyu başlatan Erdem Alsırt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 2B
E

Erdem Alsırt

Ziyaretçi
Merhaba, arkadaşlar bütün laptopların bataryası en fazla 3 saat mi dayanıyor?

Ben laptop için pil ömrünün 10 saat veya 8 saat dayanabileceği bir laptop arıyorum var mı?

Bundan yaklaşık 2 sene önce Sony marka dizüstü bilgisayarların bazı modellerinin 5-6 saat dayanabildiğini duymuştum. Gerçekliği hakkında ise kesin bir bilgim yok.

Eğer internet gibi şeyler için istiyorsan tablet almanı tavsiye ederim. Mesela en son asus memo pad fhd 10 çıktı 10 saat boyunca %40 parlaklıkla 720p film izletir. İzlemezsen normal kullanırsan daha uzun. Oyun oynarsan 6 saat. O amaçla kullanıcaksan.

Çünkü normalde benim laptop masanın üstünde hep. :) Fişi takılı sürekli şarjda elektrik giderse oyun oynarsan 3 dk dayanır, normal 30 dk.

4.5 senelik Laptop ama. :) En son Bf3 ü kasarak çalıştırdı sonra oyun yüklemedim. Günümüzden geri kaldı ekran kartı haliyle. ( Nvidia 9600M GT ) Tabi şimdi tarihe gömülmüştür. :)

Neyse dediğim gibi uzun süre kullanım için tablet öneririm.

Eğer internet gibi şeyler için istiyorsan tablet almanı tavsiye ederim. Mesela en son asus memo pad fhd 10 çıktı 10 saat boyunca %40 parlaklıkla 720p film izletir. İzlemezsen normal kullanırsan daha uzun. Oyun oynarsan 6 saat. O amaçla kullanıcaksan.

Çünkü normalde benim laptop masanın üstünde hep. :) Fişi takılı sürekli şarjda elektrik giderse oyun oynarsan 3 dk dayanır, normal 30 dk.

4.5 senelik Laptop ama. :) En son Bf3 ü kasarak çalıştırdı sonra oyun yüklemedim. Günümüzden geri kaldı ekran kartı haliyle. ( Nvidia 9600M GT ) Tabi şimdi tarihe gömülmüştür. :)

Neyse dediğim gibi uzun süre kullanım için tablet öneririm.

Bana oyun esnasında 6 saat dayanıklı bataryalı bir laptop önerirmisiniz?

Böyle bir şey mümkün değil. Oyunlar yüksek performans gerektirir. Oysa ki cihaz prizden çıkar çıkmaz hem ekran kartı hem de işlemcinin frekansı düşer. Oyunlar sistemi yoracağından en iyi cihaz bile en fazla 3 saat oyun oynatır. O yüzden şimdilik sadece hayal kurarsın.

Böyle bir şey mümkün değil. Oyunlar yüksek performans gerektirir. Oysa ki cihaz prizden çıkar çıkmaz hem ekran kartı hem de işlemcinin frekansı düşer. Oyunlar sistemi yoracağından en iyi cihaz bile en fazla 3 saat oyun oynatır. O yüzden şimdilik sadece hayal kurarsın.
Frekans düşmesi laptopa zarar vermez mi az elektrik akım olduğundan?

Recep seni topraklıyorum azizim.

Erdem, düz düşünme bu konuda:

0 - O bilgisayar ve elektronik sistemleri düzenleyen mühendisler bunları düşünerek hareket etmiyorlar galiba senin evrende.
1 - Elektrik tüketimi ve performans doğrudan etkilidir. Uçaklar ses üstü hızlara çıkmak için "after burner" ile fazladan yakıt yakarlar ve uçuş süreleri azalır.
2 - Dizüstü sistemlerin oyun oynatabilir versiyonlarına "desktop replacement" denir ve pil ömürlerine bakılmaz, çünkü masaüstü için yeri olmayan insanlara sürekli prize bağlı şekilde çalışıp yüksek performans vermesi için planlanmışlardır.
3 - Oynayacağın oyun Civilization 2 ise, SSD destekli ve Ultra işlemcili bir sisteme büyük batarya seti takarak muhtemel 10 saat oynarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı