Bütün Windows ISO'ları

Peki arşivini paylaşma şansın var mı? Ben de geri kalanların tamamlanması için destek olabilirim.
archive.org'a elimden geldiğince tüm dosyaları atmaya çalışırım ama SVF'leri ISO'ya çevirdiğimden (hala daha çevirmeye devam ediyorum.) ya hepsini SVF'ye çevirip ya da hepsini direk ISO olarak archive.org'a atmam gerekir. Çünkü Windows Server vNext yapı 25977'yi kullanıyorum ve veri tekilleştirme (deduplication) ile boyutları daha da düşürüyorum. Çünkü SVF'de genelde tek bir dosyadan yama hazırlanıyor, ama burada bölümdeki tüm dosyalar taranıyor ve aynı chunklar reparse noktaları ile dosyalara tanımlanıyor.

Data Deduplication Overview'dan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Peki arşivini paylaşma şansın var mı? Ben de geri kalanların tamamlanması için destek olabilirim.

Bir de;
Discord sunucusunun linkini paylaşır mısın? Link var ama geçersiz.
En son sitenin Discord'una baktığımda hiçbir şey yoktu (koca bir boşluk vardı.). Sanırım sitenin sahibi orayı da kapattı :(.

Son düzenleme:
archive.org'a elimden geldiğince tüm dosyaları atmaya çalışırım ama SVF'leri ISO'ya çevirdiğimden (hala daha çevirmeye devam ediyorum.) ya hepsini SVF'ye çevirip ya da hepsini direk ISO olarak archive.org'a atmam gerekir. Çünkü Windows Server vNext yapı 25977'yi kullanıyorum ve veri tekilleştirme (deduplication) ile boyutları daha da düşürüyorum. Çünkü SVF'de genelde tek bir dosyadan yama hazırlanıyor, ama burada bölümdeki tüm dosyalar taranıyor ve aynı chunklar reparse noktaları ile dosyalara tanımlanıyor.

Data Deduplication Overview'dan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

En son sitenin Discord'una baktığımda hiçbir şey yoktu (koca bir boşluk vardı.). Sanırım sitenin sahibi orayı da kapattı :(.
Eyvallah. Yardıma ihtiyacın olursa yardım ederim. Nasıl yaptığın hakkında bilgim yok ama... ISO dosyalarını indirip linkini verebilirim.

Son düzenleme:
Eyvallah. Yardıma ihtiyacın olursa yardım ederim. Nasıl yaptığın hakkında bilgim yok ama... ISO dosyalarını indirip linkini verebilirim.
Sormayı unuttum, tüm dilleri mi atayım, yoksa sadece Türkçe (istenirse İngilizce) dil(ler)ini atsam yeterli olur mu?

Çünkü sadece Windows 7 yapı 7600'e ait klasörün boyutu bu (tamamlanmadı):
1699803361553.png

Diskte kullanılan alan sizi yanıltmasın. Tekilleştirilen dosyalar 0 bayt olarak raporlandığından sonradan SVF dosyalarından çıkardığım dosyaların boyutu gösteriliyor. Şu anda 4.33 TB'lık dosya 148.28 GB içinde depolanıyor. Bu tekilleştirme oranlarını gördükten sonra da bir daha vazgeçemedim :D :
1699803569977.png

Sormayı unuttum, tüm dilleri mi atayım, yoksa sadece Türkçe (istenirse İngilizce) dil(ler)ini atsam yeterli olur mu?

Çünkü sadece Windows 7 yapı 7600'e ait klasörün boyutu bu (tamamlanmadı):
Eki Görüntüle 2011948
Diskte kullanılan alan sizi yanıltmasın. Tekilleştirilen dosyalar 0 bayt olarak raporlandığından sonradan SVF dosyalarından çıkardığım dosyaların boyutu gösteriliyor. Şu anda 4.33 TB'lık dosya 148.28 GB içinde depolanıyor. Bu tekilleştirme oranlarını gördükten sonra da bir daha vazgeçemedim :D :
Eki Görüntüle 2011952

Ben sadece Türkçe versiyonları arşivlemek istiyorum. Diğerleri çok gerek değil sanırım. EN versiyonlarını nerde arasak buluruz diye düşünüyorum.

Ben sadece Türkçe olanları almak istiyorum. Diğerleri çok gerek değil sanırım en versiyonlarını nerde arasak buluruz diye düşünüyorum.
Genelde İngilizce versiyonlar kolayca bulunuyor. Asıl zorluk diğer dilleri bulmakta. Dosya eğer SVF olarak inerse İngilizce versiyonun mecburen bulunması gerekiyor (genelde böyle) ve inen İngilizce imajın hash değerlerinin (MD5, SHA1, SHA256 vs.) SVF dosyasının içindeki değerlerle tutması gerekiyor.

Konu bitti de arada soranlar oluyor tam olarak şunu nerden indiririz diye.
Onu bulmak da mesele.
Bu arşiv çok iyiydi.
opendirectory.luzea.de 7 Kasım 2023'de kapandı :/. Neden erken kapandığı hakkında pek bilgim yok. Sanırım bir duyuru yapmış ama ben o duyuruyu göremedim. Ayrıca baktığım forumda luzea profilini silmiş.
1701072408954.png

https://forums.mydigitallife.net/threads/opendirectory-luzea-de-is-down.87104/page-2#post-1813871
1701072231758.png

Burada o ana tanıklık ettim :/

Ama GezoeSloog klasörünün neredeyse tam kopyasını (hatta muhtemelen bire bir kopyasını) https://forums.mydigitallife.net/threads/opendirectory-luzea-de-is-down.87104/page-3#post-1815976'dan bulunabilir.
https://ow.owowo.workers.dev/dl?id=UL%2F1BeRsQUDHW4fHbe64ZpR9eFJX8bIgSIv%2FIh%2FifKc9Gcx%2F3TvDDiCkC81rUBlGAx4T457TPejkrVkrOry60Co%3D&iv=o%2Bcx2o4NUTK6WoqD&stream
Bu da eğer o post silinirse klasöre ait link. Ama tek eksi sadece linkler var. Klasörler arası gezinti yok. Ama linkler sanırım harf sıralamasına göre sıralı. CTRL+F ile istenen dosya bulunabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı