Bütünleme sınavına girmek için dersten kalmak mı gerekiyor?

Gdjer372

Hectopat
Bir dersi geçtim fakat final notundan pek memnun olmadım. Daha iyi yapabilirim diye büte girmeyi düşünüyorum. Dersten geçenler de büte girebiliyor mu?

Bu bilgiyi üniversiteden ogrenmeniz iyi olur. Sadece dersten kalanlar ve DC alanlar (koşullu geçenler) bütünlemeye girebiliyor olabilir.

Aynı olayı düşünüyordum fakat araştırdığımda olmadığını gördüm dersten kalırsan zorunlu olarak büte giriyorsun, sorumlu geçersen öğretmenle görüşüp girebiliyorsun, dersten geçtiğinde ise öğretmenle görüşüp final notunu kalacak şekilde ayarlarsa girebiliyorsun tabii bunun için notun sonuçlandırılmaması lazım. Bu bilgilere eriştim doğruluğu hakkında emin değilim tekrar söylüyorum araştırmalarım sonucu edindiğim bilgidir.

Dilekçe verip girebiliyorsun, genelde aynı sınav oluyor 1 ya da 2 soru değiştiriyorlar ama örnek veriyorum 60 almışsındır ama 70 almak istiyorsan hiç girme derim. Hocalar bazen gıcıklık yapıp öğrenciyi geçerecek kadar not veriyorlar yüksek vermiyorlar.

Bir dersi geçtim fakat final notundan pek memnun olmadım. Daha iyi yapabilirim diye büte girmeyi düşünüyorum. Dersten geçenler de büte girebiliyor mu?

Girebilir ama hocaya dilekçe vermen lazım galiba. Önce hocayla konuş girsem mi? gibi öneri iste. Bu bir nevi şey demektir. Girsem yüksek not alabilir miyim? Gir derse gir. Girme derse girme :) Girme diyorsa girenlerin çoğunu bırakacak demektir. O bütten yüksek not çok zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı